Черкащанка перемогла на “Молодій коронації” із твором про долю підлітка

Черкащанка перемогла на “Молодій коронації” із твором про долю підлітка

Черкащанка Наталія Бонь  написала твір про підлітків, який отримав перемогу на “Молодій коронації”.

Про це повідомляє видання “Gazeta.ua“.

“Більше щоденників я не пишу, або до чого тут верблюд” – роман, що став кращим у номінації “Дорослі для дітей” конкурсу “Молода коронація”.  Жінка отримала тисячу  гривень за цю історію. Ще стільки ж – від дитячого журі конкурсу.

Твір розповідає про 13-річного хлопця з неповної родини. У літньому таборі намагається вирішити конфлікти з однолітками та зрозуміти, чому розлучилися батьки.

“Ідеться про те, що підліток – сформована та складна особистість. Сприймати його як дитину є злочином, – розповідає член журі професор літератури 43-річний Роман Козлов. – В античні часи посвячення в доросле життя відбувалося у 7 років. Останні два століття зробили з підлітків недодорослих. Це призводить до психологічних травм”.

Герой замагається відновити родину. Сприймає розрив батьків болісно. Під час дискусії члени журі закидали твору це як недолік. “Маємо даність – велику кількість неповних родин. Можливо, цю ситуацію не варто показувати як трагічну. Радше виховувати в дітей її нормальне сприйняття”.

“Молода коронація” ­відбулася вперше. 14 червня в Київському палаці дітей і юнацтва нагородили переможців. Усього – 19 авторів у різних номінаціях конкурсу. Із них 13 – діти. Всі отримали грошовий приз – 1 тис. грн. Раніше дитяча література була номінацією “Коронації слова”.

Прочитайте ще:

Залиште коментар