Черкащани отримуватимуть субсидії на комунальні послуги по-новому

Черкащани отримуватимуть субсидії на комунальні послуги по-новому

З 1 травня в Україні норми споживання комунальних послуг змінені. Відповідно, перерахунків зазнає і розмір субсидій. Пенсіонерка Анна Качалова рахує кожну копійку. Куди зникає її пенсія -записує у товстий зошит. Каже, значну частину витрат складають продукти харчування, трохи більше йде на ліки, найдорожче обходиться опалення помешкання – близько 2000 грн. Пенсіонерку рятує лише субсидія, інформує Рось.

Зміниться і система розрахунку субсидій: доходи братимуть за рік, а не за місяць.

Отже, підвищена мінімальна зарплата буде врахована, а це означає, що кількість субсидіантів зменшиться. Перепризначення субсидій відбуватиметься автоматично.

За новою Постановою, не призначатимуть житлову субсидію споживачам, котрі мають заборгованість по комунальних платежах терміном понад 2 місяці. Частина споживачів компослуг цим фактом обурена, кажуть спалчувати комуналку вчасно можуть не завжди.
Відтепер переплата за холодну і гарячу воду та опалення буде повертатися до бюджету. Тобто, сім’я, яка отримувала субсидію на комуналку, але економила і споживала менше норми, залишки на своїх рахунках просто втратить.

Зекономлені куби та кіловати українцям монетизують.  Чи отримають субсидії всі, хто їх потребує, і чи зможуть українці безболісно вписатися в нові ліміти – покаже час.

Прочитайте ще:

Залиште коментар