Черкащина потопає в диму через спалювання опалого листя

Черкащина потопає в диму через спалювання опалого листя

Від початку падолисту Черкащина потопає у диму. Люди, нехтуючи забороною, підпалюють сміття на своїх присадибних ділянках. Як результат – пожежі, шкода для атмосфери та задимленість всієї області. Хоча способів використати опале листя як цінний природній ресурс безліч. Хтось удобрює ділянки, а хтось зберігає гілля для опалення приміщень. Про це йдеться в сюжеті “ЧСН“.

Горять багаття, а разом із ними будинки та сади – стартував сезон утилізації опалого листя. Тільки за цей рік від таких багать Черкащина горіла дві сотні разів, а вогонь винищив 200 гектарів.
Уже три тижні горять торфовища і в Ірдині через загорання сухої трави. Тому в області посилено контроль за спалюванням сміття та листя. У місті Золотоноша контролюють порушників, підіймаючи в небо квадрокоптер. Авіамоніторинг допомагає впіймати паліїв на гарячому.
62-річний Василь Кобенко про лихо від вогню знає, тому уже 15 років використовує листя як добриво для присадибної ділянки. Його збирає у спеціальні ящики.
А родина Микитенків – городники з досвідом. Осіннім листям вони утеплюють городину, захищаючи від морозів.
Хто самостійно не може чи не хоче утилізувати листя та гілля – виносить його у спеціальні контейнери. У Золотоноші їх встановили кілька днів тому. Звідси комунальники безкоштовно везуть сміття на полігон. Для містян це і безпека, і економія.
Знайшли метод утилізації і для гілля – його золотоніські комунальники перемелюють на щепу. Її спалюють, проте з користю – від початку опалювального сезону друзки стануть паливом для шкільних та лікарняних котелень.

Прочитайте ще:

Залиште коментар