Черкащина виробляє вдвічі більше сільгосппродукції на одного жителя, ніж у середньому в Україні

Черкащина виробляє вдвічі більше сільгосппродукції на одного жителя, ніж у середньому в Україні

За обсягом валової продукції Черкащина займає шосте місце серед регіонів України і виробляє 5% загальнодержавного обсягу. На одного жителя області виробляється валової продукції сільського господарства майже вдвічі більше, ніж в середньому по Україні, повідомляють у Головному управлінні статистики Черкаської області.
За цим показником Черкащина посідає четверте місце серед регіонів України, після Вінницької, Кіровоградської та Херсонської областей.

Сільськогосподарськими товаровиробниками області станом на 1 листопада п.р. вироблено 2,4 млн.тонн зерна, що на 28% менше обсягу 1 листопада 2016 року. Це обумовлене зниженням урожайності на 13,6 ц, яка становить 45,3 ц з 1 га. Проте, слід відмітити, що аграрні підприємства Христинівського та Канівського районів одержали по 61,4 і 60,8 ц зерна з 1 га.

В усіх категоріях господарств проти відповідного періоду 2016р. збільшилось виробництво цукрової сировини (на 39%), що обумовлене значним розширенням площ збирання. На зменшення виробництва соняшника (на 13%) вплинуло як скорочення площ збирання, так і зниження урожайності на 2,7 ц. Скоротилось також виробництво ріпаку та сої (на 9 та 24%). Скорочення обсягу виробництва продукції рослинництва зумовлено несприятливими умовами нинішнього року для вирощування сільськогосподарських культур.

Черкащина вносить вагомий вклад і в виробництво тваринницької продукції України: за обсягом виробництва м’яса займає 2 місце, молока – 8 та яєць – 9.

Товаровиробники всіх категорій господарювання області за січень– жовтень п.р. зменшили виробництво м’яса на 3% і виробили 14% загальнодержавного обсягу, тобто 350 тис.т. Виробництво молока становить 439 тис.т, що на 2% менше відповідного періоду 2016 року, яєць – 548 млн.шт (на 12% більше).

Залиште коментар