Черкащани долучилися до благодійної донорської акції

Черкащани долучилися до благодійної донорської акції

Щорічно переливання крові дозволяє рятувати мільйони людей, життя яких залежить осіб, які приймають свідоме рішення здати кров.14 лютого в обласному центрі служби крові «Черкаси-Плазма» відбулася благодійна акція «Червоне — то любов». Метою акції є збір крові у донорів і показ того, що ця справа є надзвичайно благородною, пише “Вичерпно“.

Для того, щоб стати донором, необхідно звернутися до станції переливання крові та взяти із собою документ, що посвідчує особу. У пункті донації кожен отримає детальну інформацію про донорство, свої права та обов’язки. Варто пам’ятати, що перед процедурою обов’язковими є співбесіда з лікарем, медичний огляд та лабораторні обстеження.

– Першочергово ми намагалися не приурочувати благодійну акцію до Дня Святого Валентина, але довелося провести її сьогодні. Хочеться показати людям, що здача крові — не болючий, а благородний процес. Багато людей вважають, що, здаючи кров, можна заразитися різними хворобами. Ця думка є хибною, оскільки «Черкаси-Плазма» має всі санітарні умови для проведення відповідної процедури. Потрібно розуміти, що отримана кров забезпечуватиме резерви лікарні міста, а її надлишок у перспективі може бути проданий, — зазначив організатор благодійної акції Сергій Шмиголь.

Черкащанка Вікторія зізнається, що спочатку було дуже страшно йти до станції переливання крові. Дівчина переконана, що кожен донор повинен усвідомлювати, яку корисну справу він робить для суспільства.

– Ідея стати донором з’явилася ще зі шкільних років, але тоді я не могла це робити, оскільки мені ще не виповнилося 18 років. Коли ти здаєш кров, то відчуваєш себе супергероєм. Мені гріє душу той факт, що ти допомагаєш незнайомій людині і рятуєш чиєсь життя, — розповідає черкащанка Вікторія.

Зі свого боку Артем Євтушенко, який є досвідченим донором, здає кров удесяте. Вперше він долучився до благодійної акції, коли навчався на другому курсі університету.

– Сім років тому разом із Сергієм Шмиголем вирішили створити базу донорів у ЧДТУ. Ми самі здавали кров і долучали до цього людей. Я не прагну до статусу заслуженого донора України, оскільки хочу лише допомагати людям. Якщо у мене є вільний час і змога комусь допомогти, то роблю це із задоволенням, — підкреслив Артем Євтушенко.

Варто зауважити, що наразі в обласному центрі служби крові «Черкаси-Плазма» є значна потреба у другій позитивній групі крові, тому всіх бажаючих запрошують до здачі крові.

– У нас є постійні донори, які кожні два місяці здають кров і платно, і безоплатно. Станція переливання має також є донорів плазми, які здають її кожні два тижні. Хочемо подякувати волонтерам, як організували цю благодійну акцію, — додала завідувачка відділу комплектування донорських кадрів Любов Рижкіна.

Залиште коментар