Черкащани отримують конверти з прихованою рекламою Президента

Черкащани отримують конверти з прихованою рекламою Президента

У Черкаській області розповсюджують конверти з інформаційними матеріалами, що містять підпис «Рада регіонального розвитку. Президент України Петро Порошенко». Жителям області пропонують безкоштовно написати листа президенту. Про це повідомляє “ОПОРА: Черкащина“.

Зокрема, спостерігачі ОПОРИ зафіксували такі друковані матеріали безпосередньо в Черкасах, а також у Чигиринському та Золотоніському районах.

У складі конверта знаходиться брошура «Напрямки перспективного розвитку Черкаської області на 2019-2021 роки». На обкладинці зазначається, що вона розроблена на виконання указу Президента України Петра Порошенка. Всередині міститься кольорова карта Черкаської області. На звороті фото голови Черкаської ОДА Олександра Вельбівця і текст його звернення до жителів області.

Тираж листівок – 20 тисяч примірників. Замовник у вихідних даних не вказаний.

Також у конверті знаходиться анкета. Там зазначається, що Рада регіонального розвитку за дорученням її голови Петра Порошенка ініціювала обговорення планів перспективного розвитку територій. У анкеті пропонується відповісти на кілька запитань та безкоштовно надіслати її на адресу Президента у спецконверті. На зворотному боці анкети особа має вказати загальні відомості про себе. Тираж анкети – 730 тисяч екземплярів.

Зазначається, що пакет матеріалів виготовлено без будь-яких бюджетних витрат.

ОПОРА звернулась із офіційним запитом в Черкаську ОДА щодо фінансування та замовника виготовлення брошур із зображеннями голови облдержадміністрації.

У відповіді від департаменту регіонального розвитку зазначається: цільові кошти обласного бюджету на виготовлення брошур не виділялися. Департамент не отримував інформацію щодо замовника виготовлення матеріалів.

«Раду регіонального розвитку створено Указом Президента України від 21 квітня 2015 року №224/2015, а очолює її сам Президент, який зараз є кандидатом на пост Глави держави. Однак таке масове розповсюдження вищевказаної продукції повинно мати відкриту позицію влади щодо мети такого інформування та джерел фінансування», – коментує радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Костянтин Куценко.

Зазначимо, що Олександр Вельбівець призначений головою Черкаської ОДА 20 листопада 2018 року. До того, з 2015 року він очолював Черкаську облраду, будучи обраним туди по списку партії БПП «Солідарність».

Нагадаємо, що матеріали від Ради регіонального розвитку ОПОРА зафіксувала і в інших містах України: на Київщині, Вінниччині, Закарпатті, Рівненщині. Представники Київської ОПОРИ оцінюють це, як імовірну приховану агітацію на користь кандидата у Президенти.

Залиште коментар