Черкаська обласна рада на другому місці в Україні за рівнем доступу до публічної інформації

Черкаська обласна рада на другому місці в Україні за рівнем доступу до публічної інформації

Всеукраїнський моніторинг забезпечення органами місцевої влади доступу до публічної інформації проводився впродовж 2017 року громадськими організаціями в рамках Платформи “Омбудсман+”. За його результатами Черкаська обласна рада отримала 8 балів з 10 можливих, повідомляють у прес-службі.

У ході моніторингу експерти оцінювали рівень доступу до інформації в обласних державних адміністраціях, обласних та міських радах обласних центрів по всій Україні. Зокрема, монітори проекту перевіряли відповідність офіційних документів органів влади Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також оприлюднення необхідної інформації на веб-сайтах і якість роботи з інформаційними запитами громадян – цю частину дослідження провів Центр «ЕЙДОС».

Монітори Центру демократії та верховенства права оцінювали організацію спеціального місця для роботи запитувачів з документами, можливість запитувачів особисто подати запит, а у місцевих радах – ще й чи відкритий доступ усіх громадян на сесійні засідання.

Черкаська обласна рада отримала 8 балів з 10 можливих за організацію прийому запитів, організацію місця для роботи запитувачів з документами оцінено у максимальні 6 балів з 6 можливих, як і можливість доступу на засідання.

Отже, у підсумку за визначеними критеріями Черкаська обласна рада зайняла 2 місце серед обласних рад України.

Оприлюднено також результати моніторингу у міській раді та облдержадміністрації. Загалом, за результатами моніторингу забезпечення розпорядниками інформації “особистого” доступу до публічної інформації, Черкаська міськрада та Черкаська облдержадміністрація посіли 9 місце кожна у своїй категорії.

За словами монітора проекту всі органи належно відреагували на електронні запити: відповіли листом або телефонували.

Залиште коментар