Черкаська область отримає субвенцію з держбюджету на соціальне житло для дітей-сиріт

Черкаська область отримає субвенцію з держбюджету на соціальне житло для дітей-сиріт

Дитячі будинки сімейного типу, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа цьогоріч покращити своє житлове питання. На придбання та будівництво житла для них з держбюджету передбачена субвенція у розмірі 3,9 млн грн, говорить заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко.

Рішення про виділення коштів з державного бюджету на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво чи придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа прийняла Верховна Рада України 12 липня у рамках реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Загальний обсяг цієї субвенції становить 277,7 млн. грн.

Проект постанови КМУ про порядок та умови надання виділених коштів на сьогодні вже підготовано. Орієнтовно їх підпишуть у середині вересня. До того часу районні адміністрації та міськвиконкоми мають належним чином дослідити потребу у житлі зазначених категорій, наголосив Сергій Овчаренко.

– Виділення державної субвенції на придбання соціального житла – реальна можливість покращити умови життя дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, а також підтримати новостворені дитячі будинки сімейного типу, які потребують нових, комфортніших приміщень, – відзначив посадовець. – Зараз у районів, міст є час для того, щоб спільно із зацікавленими структурами вивчити питання щодо потреби у будівництві та придбанні соціального житла. Водночас, вважаю, через брак часу використовувати державну субвенцію, на будівництво у цьому році не доцільно. Варто розглянути варіант саме придбання будинку, квартири, або ж виготовлення проектно-кошторисної документації, за якою у 2018 році приступити до будівництва необхідного приміщення.

Отримані з районів, міст пропозиції будуть опрацьовані обласною комісією, затвердженою розпорядженням облдержадміністрації, яка за результатами розгляду визначатиме спрямування державних коштів.

Відзначимо, нині в області, за інформацією Служби у справах дітей ОДА, на квартирному обліку перебуває понад 500 осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.

Залиште коментар