Черкаське відділення антимонопольного комітету поширило корисні рекомендації

Черкаське відділення антимонопольного комітету поширило корисні рекомендації

Відділення надало рекомендації державним районним адміністраціям щодо здійснення контролю за виконанням умов, укладених із автомобільними перевізниками договорів, а саме в частині формування та зміни тарифів. Про це виданню “Про Головне” повідомила прес-служба Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах і організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (організаторів). На конкурс виносяться маршрути із затвердженими паспортами, які містять схему маршруту, розклад руху, таблицю вартості проїзду, графіки руху тощо.

Відповідно до  Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081, організатор затверджує умови конкурсу, в тому числі обов’язкові. Запропонована перевізниками вартість перевезення пасажирів може фіксуватись під час проведення конкурсу, і є істотною умовою договору про перевезення.

Отже, органи влади мають здійснювати контроль за виконанням умов укладених із автомобільними перевізниками договорів, в тому числі в частині формування та зміни тарифів, як невід’ємної частини цих договорів.

З метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, територіальне відділення надало районним державним адміністраціям обов’язкові для розгляду рекомендації, а саме забезпечити:

перевірку укладених з автомобільними перевізниками договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування, на наявність таких умов організації перевезень, як вартість перевезення пасажирів та порядок  її зміни;

проведення конкурсного відбору перевізників з урахуванням вартості їх послуг, та укладання договорів на перевезення пасажирів із зазначенням вартості перевезення пасажирів та порядок  її зміни.

Про результати розгляду рекомендацій районні державні адміністрації мають повідомити територіальне відділення у тридцятиденний строк.

Залиште коментар