Черкаські морози не заважають рости озимині, – гідрометцентр

Черкаські морози не заважають рости озимині, – гідрометцентр

Різкі коливання температури – візитна картка цьогорічної зими, – констатував начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, пише ДЗВІН

Така мінливість погоди призводить не тільки до загострення захворюваності серед населення області, створює незручності на шляхах та тротуарах, а й зумовлює напругу для перезимівлі озимих культур.

На сьогодні ситуація на полях із озиминою занепокоєння не викликає. Поля вкриті суцільним нерівномірним сніговим покривом висотою від 2 до 27 см, який залягає на мерзлому грунті. В період найбільших морозів, коли температура повітря знижувалась до мінус 22°, саме завдяки надійному снігу мінімальна температура грунту на глибині вузла кущіння озимини нижче мінус 7° не опускалась і загрози для вимерзання навіть слабкорозвинених рослин не створювалось. Проте, у середині січня на окремих площах із озиминою в центральних районах області сформувалась притерта льодова кірка. За спостереженнями агрометеоролога метеостанції Сміла, її середня товщина на 20.01 становить 1,3 см, ступінь розповсюдження 90 % площі поля.

Як пояснив пан Постригань, така ситуація стала наслідком зміни відлиги на наступне похолодання. Льодяна кірка створює загрозу для рослин при безперервному заляганні 30 днів і більше та середній товщині за період 1,1 см і більше.
Подальший стан озимих зернових культур буде повністю залежати від температурного режиму, наявності і величини снігового покриву.

Прочитайте ще:

Залиште коментар