Черкаські обранці хочуть вдосконалити механізм підписання електронних петицій

Черкаські обранці хочуть вдосконалити механізм підписання електронних петицій

Задля уникнення маніпуляцій під час підпису електронних звернень та зменшення кількості «тролінгових» петицій депутати хочуть запровадити верифікацію усіх користувачів таким сервісом. Зокрема, під час реєстрації пропонують використовувати систему ідентифікації «Bank ID», електронний цифровий підпис або ж податковий код. За це на позачерговому сесійному засіданні висловилося 30 обранців.

Ініціював запит про вдосконалення механізму підписання петицій депутат міської ради Микола Фомич. За його словами, за півтора року можливістю електронних звернень до міськради скористалося понад 10 тисяч користувачів. На сайті мерії зареєстровано 194 електронні звернення, із яких 38 петицій.

Утім, заявляє він, наразі сервіс подання петицій не доскональний, тож нерідко стає майданчиком для жартів та політичної боротьби. Це, на його думку, дискредитує механізм.

«Для прикладу, в одній із петицій є вимога встановити кіоск із шаурмою біля під’їзду чиновників, від міського голови вимагають винагороди. Ще в одному зверненні розповідають про капсулу Mundi, технологія застосування якої допоможе перетворити людину після смерті у дерево, а кладовище у ліс, – наголосив депутат. – Натомість електронна петиція – це один із інструментів електронної демократії, спосіб донесення суспільно значимих питань до міської влади, започатковує діалог для вирішення поставлених та підтриманих суспільством питань. Це не пульт керування містом з дивану та місце для політичної боротьби”.

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради.

Прочитайте ще:

Залиште коментар