Черкаські ОТГ реалізували торік 30 інфраструктурних проектів

Черкаські ОТГ реалізували торік 30 інфраструктурних проектів

Тридцять реалізованих проектів з поліпшення та формування інфраструктури у населених пунктах – з такими результатами завершили 2017 рік шість об’єднаних територіальних громад Черкащини. На це вони з держбюджету торік отримали майже 18 мільйонів гривень субвенції.

Про це повідомила прес-служба Черкаської ОДА.

Капітальні ремонти шкіл, лікарень, будинків культури, дитячих садочків, оновлення мережі вуличного освітлення, ремонт доріг – саме на це спрямовували отримані «інфраструктурні» кошти ОТГ Черкащини. Розмір фінансування на відновлення інфраструктури в об’єднаних тергромадах різний. Він визначається залежно від кількості сільського населення і площі громади.

Найбільше проектів реалізувала Білозірська ОТГ – 11. На це з держбюджету вона й отримала найбільше фінансування – 4,9 мільйонів гривень. Набутівська ОТГ отримала 4,5 мільйонів гривень та реалізувала 6 проектів, Стеблівська ОТГ – 3,3 мільйони гривень (5 проектів), Мокрокалигірська ОТГ – 2,7 мільйони гривень (4 проекти), Тальнівська ОТГ – 1,7 мільйони гривень (3 проекти). Найменше ж «інфраструктурної» субвенції розподілили Єрківській ОТГ – 900 тисяч гривень. Тут втілили один проект.

“Це – реальне свідчення того, що можна зробити, будучи в ОТГ, власними силами та за власної ініціативи, – наголосив заступник очільника області Ярослав Березань. – Тут, на місцях, очевидно, на що першочергово треба спрямувати кошти, які надає громадам-об’єднавцям держава для формування інфраструктури. Одним із найпоказовіших є відкриття в Білозірській ОТГ капітально відремонтованого Центру первинної медичної допомоги. Сучасно та яскраво. Не гірші проекти реалізували й у інших ОТГ Черкащини, які 2017 року отримали «інфраструктурну» держсубвенцію. Це той ресурс і ті можливості, які зараз мають тергромади. І важливо встигнути скористатися ними”.

Нині ж 26 ОТГ Черкащини готують на розгляд ОДА, а згодом Мінрегіону «інфраструктурні» проекти, які втілюватимуть вже цьогоріч. Для тергромад області з держбюджету на це передбачено 46,8 мільйонів гривень.

Посадовець нагадав, що тим, хто прагне об’єднатися в громаду, варто поквапитися та встигнути провести вибори вже цьогоріч у жовтні. Громадам-добровольцям же держава ще упродовж п’яти років надаватиме фінансову підтримку.

Залиште коментар