Ліси навколо Черкас потерпають від омели та шкідників

Ліси навколо Черкас потерпають від омели та шкідників

Навіть без розгулу стихії, яка настигла наше місто в січні цього та в липні минулого року, лісам навколо ведеться несолодко. Останнім часом соснові бори потерпають від нестачі води, від омели та шкідників. Така ситуація спостерігається по всій Україні і Європі.  Про це йшлося під час нещодавнього рейду з керівництвом Черкаського лісгоспу, передає кореспондент «ПроГоловне».

 

«Молоді насадження обов’язково треба кілька разів полоти від бур’янів. Пирій витягає всю вологу з грунту, а її і без того останнім часом не вистачає. Грунтові води значно знизили свій рівень. Якщо насадження молоде, воно ще здатне пустити корені глибше, пошукати воду в глибині. Старий стиглий ліс на таке вже не здатен, дерева сформували свою кореневу систему і тепер часто сохнуть, не дістаючи до води», – розповів Андрій Пустовіт.

Проблем додають омела та шкідники. Зрізати заражені омелою дерева, аби побороти цього паразита, вже пізно – зараження набуло масового масштабу.

 

«На одному квадратному метрі площі навколо саджанця сосни можна відшукати близько 30 личинок хруща! Й усі вони живляться молодим корінцем. Вижити сіянцю за таких умов надзвичайно складно», – з цифрами пояснює директор лісгоспу.

 

Ситуація з всиханням лісів характерна для всієї України і для Європи в цілому. Досвідчений лісівник вважає, що вихід може бути лише один.

«Треба змінювати породний склад наших лісів. До речі, територія нашого лісгоспу – найпівденніша точка, де росте сосна звичайна. Далі, у степовій зоні сосни немає. Так от, ми мусимо міняти породи наших дерев. Приміром, на акацію. Згоден, що воно не зовсім те, але ж це – кисень і все-таки деревина. Виходу нема, крім як рахуватися зі зміною клімату», – говорить Андрій Пустовіт.

Також, на його думку, можуть підійти дуб червоний, липа, по низинах – береза. Остаточне слово мають сказати фахівці.

Залиште коментар