Черкаські правоохоронці затримали двох поліцейських-хабарників

Черкаські правоохоронці затримали двох поліцейських-хабарників

Начальник відділення черкаської поліції вимагав кошти у місцевих підприємців, а співробітник внутрішньої безпеки житомирської поліції «кришував» повій. За сприяння керівництва ДВБ Національної поліції України обоє поліцейські були затримані на черговому хабарі.

Працівникам Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки НП України стало відомо про факти протиправної діяльності начальника Драбівського відділення обласної поліції. 38-річний посадовець систематично вимагав неправомірну вигоду з підприємців району, зокрема з тих, хто займався операціями, пов’язаними з металобрухтом.

За матеріалами УВБ прокуратурою Черкаської області за викритим фактом було розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою)КК України.

Невдовзі поліцейський був пійманий «на гарячому». За не перешкоджання бізнесу та уникнення адміністративної відповідальності майор поліції отримав від одного з місцевих мешканців чергову «винагороду» – 1,5 тисячі гривень. З цими речовими доказами його затримали в порядку ст.208 КПК України оперативники внутрішньої безпеки поліції разом з працівниками СБУ та прокуратури області.

За аналогічних обставин цього ж дня було викрито ще одного правоохоронця. Щоправда, цього разу «данину» з «підприємців» у сфері проституції збирав співробітник особливого підрозділу поліції.

Так, працівники СБУ встановили, що один зі співробітників Управління внутрішньої безпеки поліції в Житомирській області налагодив схему отримання коштів від місцевих повій. За не притягнення до відповідальності та гарантування «лояльності» зі сторони правоохоронних органів капітан поліції вимагав щотижневу плату – 1,5 – 2 тисячі гривень. Гроші 35-річний поліцейський отримував через посередника. Оперативники спецслужб задокументували чотири епізоди протиправної діяльності «бійця з корупцією».

Слідчим відділом військової прокуратури Київського гарнізону за зазначеним фактом було розпочато кримінальне провадження.

Обставини події стали відомі керівництву Департаменту Внутрішньої безпеки Національної поліції України, а відтак – і головному поліцейському України. Реакція і позиція керівництва поліції у даному випадку однозначна – вжиття усіх необхідних заходів, з метою притягнення поліцейського до суворої відповідальності, зважаючи на специфіку підрозділу, де він проходив службу.

Тож за повного сприяння ДВБ НП України, оперативники Служби безпеки України спільно зі слідчими військової прокуратури затримали капітана УВБ житомирської поліції в порядку ст.208 КПК України, відразу після отримання ним чергової суми «данини» – 1,5 тисячі гривень.

На теперішній час вирішується питання щодо обрання затриманому міри запобіжного заходу.

«Такі ганебні інциденти є недопустимими серед працівників внутрішньої безпеки поліції, – зазначає начальник ДВБ НП України полковник поліції Євген Коваль. – Той, хто бере на себе відповідальність боротися з проявами корупції у лавах правоохоронних органів, в першу чергу повинен сам бути взірцем дотримання та виконання «букви» закону. У іншому випадку – бути готовим до невідворотності покарання на загальновідомих підставах!».

 

Департамент внутрішньої безпеки

Національної поліції України

Прочитайте ще:

Залиште коментар