Черкаський «батьківщинівець» вважає трудову міграцію українців катастрофою

Черкаський «батьківщинівець» вважає трудову міграцію українців катастрофою

Депутат Черкаської міської ради від «Батьківщини» Юрій Тренкін вважає, що через трудову міграцію у недалекому майбутньому ми отримаємо державу, в якій не зостанеться працездатного людського ресурсу.

«Ти не один! Нас 52 мільйони!» – пам’ятаєте цю телевізійну заставку? Дійсно, у недалекому минулому кількість українських громадян була значно більша. Так, у середині 90-х років населення України перевищувало 52 мільйони чоловік. А сьогоднішні цифри неприємно вражають – нас залишилось близько 44 мільйонів. Куди ж зникають наші громадяни? На думку одразу спадає низька народжуваність, висока смертність та, як наслідок, від’ємний природний приріст населення. Всі ці проблеми притаманні багатьом європейським державам, але жодна з них не втратила 8 мільйонів громадян за 20 років. Жодна! Отже на зменшення населення впливають й інші фактори. І одним з таких є трудова міграція українців за кордон», – пояснює Юрій Тренкін.

Він звернув увагу, що в останні роки трудова міграція набула настільки широкого розмаху, що вже не пройдеш вулицею Черкас, аби не почути розмови про зарплати в злотих, оформлення трудових віз та вимоги до знання іноземної мови. Інколи здається, що працювати на європейських фермах та полях – це бажання і ціль більшості працездатних громадян України. Вже сьогодні вітчизняні шукачі роботи допомогли подолати дефіцит робочої сили у Польщі, Чехії та Фінляндії.

«Зрозуміло, що українці стали заручниками болючих економічних реалій спричинених недолугістю і корумпованістю діючої влади. Адже погодьтесь, ніхто не поїде з «насидженого» місця без вагомих на те причин. А причини дійсно багато. Це і низький рівень життя наших громадян, і маленькі зарплати, і відсутність соціальних гарантій, і захмарний рівень корупції. Перелік можна продовжувати, але факт залишається фактом – з кожним роком все більше працездатних громадян покидають межі України у пошуках нормального заробітку», – розповів «батьківщинівець».

Як повідомив Юрій Тренкін, за даними інформаційно-аналітичного порталу Bloomberg, лише у Польщі зареєстровано 1,5 млн. українських заробітчан і ще півмільйона українців працюють там без реєстрації.

«Отже, трудова міграція українців перестає бути просто проблемою й все більше нагадує катастрофу. Ми стрімко втрачаємо безцінний людський ресурс, а працездатні громадяни – це ключовий елемент економічного зростання будь-якої держави. Адже саме працездатні громадяни сплачують левову частку податків на прибуток, беруть безпосередню участь у розвитку бізнесу, розширенні виробництв, впровадженні інновацій і подібних процесах. І якщо залишити ситуацію без змін, а нинішня влада саме так і робить, то це призведе до ще більшої деградації нашої економіки. І в недалекому майбутньому ми отримаємо державу в котрій не зостанеться працездатного людського ресурсу.

Думаєте я все перебільшую? А от і ні! Враховуючи відсутність природного приросту та рівень трудової еміграції, аналітики з ООН прогнозують Україні зменшення кількості населення ще на 8-10 мільйонів осіб вже до 2050 року», – наголосив Юрій Тренкін.

Залиште коментар