Черкаським роботодавцям найбільше потрібні слюсарі, муляри, водії та електрогазозварники

Черкаським роботодавцям найбільше потрібні слюсарі, муляри, водії та електрогазозварники

Минулого року до Черкаської обласної служби зайнятості від роботодавців регіону надійшло понад 37 тис. вакансій. Левова часта з них, а саме майже 60 %, пропонують працевлаштування за робітничими професіями. Це вакансії для кваліфікованих працівників з інструментом, робітників для технічного обслуговування обладнання, кваліфікованих робітників у сфері сільського господарства, працівників галузі будівництва та ін.

Великий попит серед роботодавців регіону спостерігається на працівників за такими професіями як слюсарі, муляри, штукатури, лицювальники-плиточники, електрогазозварники, водії, трактористи, працівники підприємств сфери торгівлі  та громадського харчування. Так, наприклад, кожна десята вакансія була заявлена роботодавцями саме за цими професіями.

Про це повідомляють в Черкаському ОЦЗ.

Торік профнавчання проходили понад 7 тис. безробітних, понад 90 % саме за робітничими професіями. Більше 700 безробітних проходили підготовку, перепідготовку з робітничих професій, а саме верстатник деревообробних верстатів, водій навантажувача, електрогазозварник, кухар, пекар, манікюрник, кравець, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, оператор котельні, продавець продовольчих і непродовольчих товарів, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1, перукар (перукар-модельєр), швачка та ін. Всього підготовка та перепідготовка здійснювалася за 30 професіями.

Для підвищення свого професійного рівня понад 6 тис. безробітних проходили навчання на курсах цільового призначення та стажування безпосередньо на робочих місцях у роботодавця. Підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення здійснювалося за 27 навчальними програмами, такими як – безпека праці в різних галузях економіки (сільське господарство, лісове господарство, переробна промисловість, транспорт), сучасних технологіях виробництва тощо. Стажування організовувалося у промисловому та сільськогосподарському секторі.

Організація профнавчання під конкретні замовлення роботодавців  гарантує високий рівень працевлаштування після проходження відповідного навчання безробітними. Так, минулого року більше 98 % безробітних після проходження навчання відразу були працевлаштовані. У цьому напрямку обласна служба зайнятості співпрацювала не лише з навчальними закладами регіону та роботодавцями з організації стажування на робочому місці, а й використовувала можливості центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. У 2017 році в таких центрах навчалося 25 безробітних. Ретельний відбір безробітних перед навчанням, свідомий вибір безробітними майбутньої професії, високий рівень технічної оснащеності таких закладів забезпечує гарантоване працевлаштування після проходження навчання в закладах ЦПТО.

Також служба зайнятості Черкащини тісно співпрацює з навчальними закладами регіону, які мають гарну освітню та виробничу базу. Щорічно пропозиції щодо участі у відборі навчальних закладів подають близько 30 навчальних закладів.

Залиште коментар