Черкасці опиняться у писанковому раю

Черкасці опиняться у писанковому раю

До Великодня у місті стартує щорічний конкурс вуличних інсталяцій «Черкаська писанка–2017». Мистецькі шедеври розташують у сквері «Юність». Писанки-вуличі інсталяції, а також ще 2000 традиційних та сучасних писанок відвідувачі побачать із 12 по 24 квітня.
Днями у департаменті освіти та гуманітарної політики відбулася передача заготовок для майбутніх писанок творчим колективам. Серед учасників конкурсу – дитяча школа мистецтв, дитяча художня школа ім. Д.Нарбута, БМЦ, ЦДЮТ, арт-студія «Глорія», художньо-технічний коледж та державний бізнес-коледж, ЧДТУ, Східноєвропейський університет, обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва  України.   
– Конкурс стане частиною масштабного цьогорічного заходу – фестивалю «Писанковий рай», – наголошує директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин. – Досвід попередніх років свідчить, що великодні заходи цікаві їх учасникам та відвідувачам. Вдячний майстрам, зокрема Ользі Мартиновій, які долучаються до такої важливої справи – популяризації народного мистецтва.
Торік у черкаському проекті до Великодня розмалювали 5 писанок, цього року їх буде 10. Під час фесту відвідувачі побачать і минулорічні і нові інсталяції. На думку майстрині Ольги Мартинової, родзинкою писанок має залишатися відповідність українським традиціям та символіці, адже писанка – це передусім оберіг, а вже потім арт-об’єкт.
– Крім створення писанок-інсталяцій у рамках фестивалю проведемо виставку-ярмарок «Великодня паска», представимо дитячі роботи на тему «Великдень у Черкасах», традиційно порадує містечко майстрів та майстер-класи з писанкарства, концертні програми, – розповідає начальник управління культури департаменту Валентина Шепецька. – Запрошуємо і дорослих, і дітей побути у атмосфері краси та творчості.
Нагадаємо, подібні арт-проекти до Великодня проводять у Києві, Львові, Житомирі.

Прочитайте ще:

Залиште коментар