Черкаси отримали шанс на розблокування бюджетних процесів

Черкаси отримали шанс на розблокування бюджетних процесів

У Черкасах відбулося засідання бюджетної комісії міської ради, на якому депутати, діючи згідно регламенту, підтримали попередньо ухвалене рішення виконавчого комітету щодо змін до бюджету. Тепер, якщо проект підтримають депутати міської ради на сесії, бюджетні процеси, заблоковані через судову ухвалу, будуть розблоковані. Це дасть змогу вирішити усі нагальні потреби, які є у міста, і зняти соціальну напругу через не проведення виплат.

Проте засідання пройшло не без суперечок. Директор департаменту фінансів Наталія Джуган наполягала на тому, щоб усі департаменти скоротили свої видатки, оскільки в бюджеті є дефіцит доходів. Більшість департаментів своїх пропозицій із скорочення видатків не надали. Та головний фінансист міста зробила це за них, що є порушенням бюджетного процесу. Зокрема, пропонувалося зняти кошти, передбачені на зимове прибирання, медичне обладнання для лікарень, ремонти садочків, шкіл і т.д.

– Є бюджетний процес, згідно якого розпорядники коштів мають подати свої пропозиції на виконавчий комітет. Той повинен їх розглянути і подати на затвердження бюджетної комісії. Вона має розглянути, затвердити і подати на сесію. А в нас чомусь директор департаменту фінансів вирішила взяти на себе повноваження і визначити, які пориви потрібно ремонтувати комунальникам, які вулиці потрібно прибирати, тощо. Це не є правильним, – вважає голова бюджетної комісії Юрій Тренкін.

Також під час засідання депутат Олександр Радуцький виступив з пропозицією, щоб підтримати тільки ті зміни, які стосуються питання співфінансування ОСББ, виділення коштів з міського бюджету на оплату молочної кухні для малозабезпечених сімей, харчування хворих в медичних закладах міста, забезпечення ліками хворих, які страждають від важких та хронічних недугів. Решту ж серйозних міських проблем депутати мали залишити поза увагою. В залі були присутні представники ОСББ, до яких апелював Радуцький, і які мали морально тиснути на членів комісії, щоб ті ухвалили рішення, яке було потрібне Олександру Радуцькому. Та більшість депутатів його пропозицію не підтримали. Натомість проголосували за пропозицію Романа Дісканта – підтримати проект рішення, затверджений виконавчим комітетом.

Прочитайте ще:

Залиште коментар