Черкаси – перше місто України, в якому за проїзд у маршрутних автобусах сплачують без готівки

Черкаси – перше місто України, в якому за проїзд у маршрутних автобусах сплачують без готівки

У Черкасах у 74 маршрутних автобусах приймають оплату за проїзд без готівки. Таку альтернативу звичайному способу оплати пропонують черкащанам ПАТ «Черкасиавтотранс» та ПриватБанк, пише ПРОЧЕРК. 

Стикер

Пасажири черкаських «маршруток» № 8, 21, 26, 27 зможуть оплачувати проїзд через смартфон, відсканувавши QR-код, що розміщений у салоні. Вся процедура оплати займатиме не більше 15-30 секунд.

Автотранс

– Ми завжди підтримуємо новації, які можуть поліпшити перевезення пасажирів, – сказав у коментарі журналістам заступник генерального директора ПАТ «Черкасиавтотранс» із перевезень Володимир Бадєєв. – Тому коли ми отримали пропозицію ПриватБанку, із радістю погодилися її підтримати. Вважаю, що у Privat24 є потенційні можливості для реалізації не лише цієї, а й багатьох інших цікавих послуг для пасажирів. Думаю, через 2-3 місяці ви отримаєте нову цікаву інформацію, – заінтригував Володимир Миколайович.

Кондуктор2

За словами кондуктора маршруту №21 Тетяни Мики, відтоді, як 20 червня було запроваджено оплату без готівки, кожного дня дедалі більше людей виявляють інтерес до нового сервісу.

– Сьогодні ми, кондуктори, ведемо роз’яснювальну роботу із пасажирами. Цікавляться новою можливістю оплати проїзду багато людей. Сподіваюся, що коли черкасці опанують роботу з Privat24, це полегшить роботу і нам, – додала кондуктор.

Оплата

Як повідомив журналістам керівник напрямку платежів і переказів Черкаського ГРУ ПриватБанку Володимир Добровольський, щоб скористатися новою послугою, потрібно активізувати мобільний додаток Privat24 на власному телефоні та відсканувати QR-код, який зображений на спеціальних стікерах у салоні. Під час поїздки оплачений квиток потрібно буде пред’явити кондукторові або контролеру. Банківська комісія за використання QR-коду відсутня, пасажири оплачують тільки вартість квитка.

Квиток2

– Нині вже ведуться переговори про оплату проїзду за допомогою QR-кодів з іншими черкаськими перевізниками та тролейбусниками – КП «Черкасиелектротранс», – зазначив Володимир Добровольський. – Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зацікавився нововведенням і пообіцяв розглянути можливість запровадити такий спосіб оплати проїзду і в міських тролейбусах. Я впевнений, що до кінця року ми працюватимемо зі всіма черкаськими перевізниками.

Добровольський

Пан Добровольський додав, що з 1 липня на всіх клієнтів ПриватБанку, які оплачуватимуть проїзд за допомогою QR-коду, чекає невеликий сюрприз від MasterCard.

До кінця року користуватися електронними квитками у транспорті зможуть жителі більшості українських міст, оскільки впровадження цієї технології не вимагає від муніципалітетів і транспортних компаній додаткових витрат.

Довідково: До оплати проїзду в транспорті за допомогою QR-коду та Privat24 вже підключені такі міста: Львів, Херсон, Дніпро, Івано-Франківськ, Чернігів, Конотоп і Біла Церква, Кривий Ріг, Суми, Запоріжжя, Черкаси (скрізь, крім Черкас, обслуговується поки що комунальний транспорт). ПриватБанк також планує запровадити додаткові зручності для пасажирів – придбання місячної абонентської картки через мобільний додаток та встановлення у тролейбусах карткових терміналів для оплати проїзду карткою будь-якого банку.

Залиште коментар