У Смілі завмер ринок нерухомості

У Смілі завмер ринок нерухомості

У місті закриваються агентства з нерухомості, купівля-продаж житла проходить мляво, у банках  надто високі іпотечні кредити, недоступні простим смілянам. 

Ринок нерухомості у Смілі завмер, – розповідають місцеві експерти. Агентства з нерухомості пустують, немає клієнтів і у нотаріусів. Якщо кілька років тому у Смілі було 8 офіційних агентств з нерухомості, сюди залюбки приїжджали черкащани, купували житло й відкривали бізнес, то зараз всі виїжджають, закриваються, у місті залишилося працювати 2-3 агентства, та й там обмаль клієнтів. Щоб зекономити, люди намагаються самі купувати і продавати житло, через Інтернет і газети, без допомоги агентств. Але й самостійна купівля-продаж нині відбувається рідко. Покупці – збідніли, у людей не вистачає коштів на придбання і будівництво  житла. А брати іпотечні кредити в банках – невигідно. Банки ставлять високий відсоток – 22%, та ще й при умові, що середня зарплата громадянина складатиме не менше 12 тис. грн. Де у Смілі такі зарплати? У 2008 році закінчилось іпотечне кредитування, з того часу ситуація на ринку нерухомості пішла на спад.

“Продавці не готові поступатися далі, а покупці не готові платити більше. Кількість угод на вторинному ринку скорочується , первинка більш стабільна , проте , падіння кількості угод з початку 2014 є і там”, – говорять експерти. Ринок нерухомості дуже залежить від коливань нацвалюти, стабільності політичної ситуації, розвитку економіки країни. Зараз ринок нерухомості завмер в очікуванні кращих часів.

Прочитайте ще:

Залиште коментар