Черкаси: три роки розвитку. Освіта

Черкаси: три роки розвитку. Освіта

Три роки тому жителі Черкас обрали нову міську владу. Що змінилося у житті міста за цей час? Які ініціативи міського голови Анатолія Бондаренка та депутатів були втілені? Відповіді на ці запитання у розрізі різних галузей підготували журналісти сайту «Про головне». У цій статті ми зібрали дані по галузі освіти.

Що було зроблено

Навчальні заклади Черкас отримали нове сучасне технологічне обладнання.
Для черкаських шкіл було закуплено 32 комп’ютерних класи. Також 14 класів оснастили найсучаснішим обладнанням для вивчення фізики та хімії.

Запроваджена муніципальна надбавка працівникам дитячих садочків.
Усім керівникам закладів дошкільної освіти щомісячно виплачується надбавка до заробітної плати до 50%. А вихователі дитячих садочків тепер щомісяця отримують 25% надбавку. Це допоможе підняти престижність роботи вихователя. До цього заробітні плати молодих спеціалістів були на рівні мінімальної.

Школи і дитсадочки капітально ремонтують.
«За ці три роки зроблено дуже багато. В усіх без винятку садочках зроблені капітальні ремонти. Колосальні кошти виділяються на ремонт дахів, харчоблоків, внутрішнього опалення, освітлення, вікна міняються, встановлюються ігрові майданчики, павільйони», – розповідає голова Асоціації керівників ДНЗ м.Черкаси Ірина Борісова.
«Я в садочку працюю з 2015 року. Коли я прийшла, то в садочку було замінене одне вікно. Розпочинаючи з 2016 по сьогоднішній день в садочку замінені всі вікна, утеплений фасад, коштом громадського бюджету зроблені павільйони, дитячі майданчики в закладі. Поступово у закладах освіти відбуваються зміни, вони оновлюються, стають комфортнішими і затишнішими», – говорить голова комісії з питань освіти та охорони здоров’я Черкаської міськради, завідувач ДНЗ №73 Альона Цегвінцева.

Вперше виділено кошти на утримання дошкільнят і учнів.
Із метою впорядкування фінансово-господарської діяльності загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, припинення практики збору коштів з батьків у міському бюджеті передбачили видатки для забезпечення поточного ремонту та утримання. А саме: на одного вихованця дитсадочка з бюджету виділяють 260 гривень, на школяра – 300 гривень.

Покращилася якість харчування у дитячих садочках.
Щорічно рішенням виконавчого комітету здійснюється збільшення вартості харчування. Це дало змогу покращити асортимент страв, ввести в щоденний раціон дошкільнят різні види м’ясопродуктів, фруктові соки, свіжі овочі та фрукти. З метою збалансування харчування розроблене єдине перспективне меню за сезонами для всіх закладів дошкільної освіти. Як результат, значно покращилися показники виконання норм харчування дітей у закладах.

Запроваджено пільговий проїзд.
У Черкасах школярів та студентів за ініціативи міського голови Анатолія Бондаренка безкоштовно перевозять у тролейбусах за наявності учнівського або студентського квитка. Віднедавна почали надавати пільги на проїзд дітям і у маршрутках: категорійних дітей мають перевозити безкоштовно. Решта можуть купувати проїзні квитки на місяць на маршрутку за пільговою ціною 120 гривень.

Школярів забезпечили безкоштовним харчуванням.
Відповідно до Програми організації безкоштовного харчування окремих категорій учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів комунальної власності міста Черкаси на 2016-2018 роки, за рахунок коштів міського бюджету здійснюється безкоштовне харчування:
• учнів 1-4 класів;
• учнів 5-11 класів із родин, які опинилися в складних матеріальних умовах та не отримують допомогу відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а також із неповних та неблагополучних сімей;
• учнів 5-11 класів із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
• учнів 5-11 класів, батьки яких є учасниками АТО або загинули під час АТО;
• учнів 5-11 класів, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО на територію м.Черкаси (фінансування здійснюється з обласного та міського бюджетів).

Відкривають нові групи в дитсадочках.
У Черкасах щорічно відновлюється робота групових осередків у закладах дошкільної освіти. У 2017 році відновлено роботу 4 групових осередків, у 2018 році ще 2 групових осередків. У 2019 році планується відновити роботу ще одного групового осередку.

Премії талановитим учням збільшено утричі.
Розмір премій переможцям Міжнародних та Всеукраїнських олімпіад, конкурсів і турнірів було збільшено утричі. Тепер розмір премій учням – переможцям Міжнародних та Всеукраїнських олімпіад, конкурсів і турнірів становить: за І місце – 1200 грн; за ІІ місце – 900 грн.; за ІІІ місце – 600 грн.

Запроваджується проект «Онлайн-школа».
У всіх школах Черкас запроваджують систему електронних щоденників. Тепер через мобільний додаток або ж sms-повідомлення на телефон батьки зможуть миттєво дізнаватися про успішність своїх дітей та як вони відвідують школу. Більше того – бачитимуть розклад уроків та домашні завдання.

Мовою цифр

Виконані роботи по департаменту освіти та гуманітарної політики за три роки (2015-2018 рр).

Інформацію по іншим галузям життєдіяльності міста читайте у наступних матеріалах.

 

Залиште коментар