Чому черкащани не побачили у платіжках за жовтень нарахованих пільг, пояснили у «Черкасиводоканалі»

Чому черкащани не побачили у платіжках за жовтень нарахованих пільг, пояснили у «Черкасиводоканалі»

З 1 жовтня 2019 року відповідно до постанови КМУ від 17.04.2019 р. №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (зі змінами), в Україні стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це повідомляє офіційний сайт КП «Черкасиводоканал».

Відтепер пільговики отримуватимуть платіжні квитанції з повною сумою до сплати за спожиті комунальні послуги, а виплата розрахованої суми пільги здійснюватиметься за двома механізмами: у грошовій безготівковій та у грошовій готівковій формах.
У грошовій безготівковій формі – розраховані органами соціального захисту суми пільг перераховуються АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика.
За таким сценарієм, пільговики, як і раніше, сплачують частину платежу, а суму пільги за них перераховує АТ «Ощадбанк» надавачу послуг.
Інформацію про те, яка сума була нарахована у вигляді пільги, споживач буде отримувати через смс-повідомлення від банку. Про це заявив заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко під час брифінгу, який був проведений у Києві.
Враховуючи те, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточність даних з технічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. Сума пільги у такому випадку буде нарахована у наступному місяці.
У грошовій готівковій формі – оплата пільг відбувається шляхом перерахування структурним підрозділам з питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».
Тобто, пільговик отримує готівку «на руки» і самостійно розраховується за спожиті комунальні послуги.
Але, у разі наявної простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплати пільг з наступного опалювального сезону будуть здійснюватися у грошовій безготівковій формі.
Для отримання пільг у грошовій готівковій формі необхідно було звернутися до Департаменту соціальної політики до 15 жовтня 2019 р. та написати відповідну заяву. Наступний період прийняття заяв – з 01.05.2020 р. до 15.05.2020 р.

Залиште коментар