Як реагують жителі Черкас на штрафи за перевезення дітей без автокрісел (відео)

Як реагують жителі Черкас на штрафи за перевезення дітей без автокрісел (відео)

Немає дитячого автокрісла – штраф. Утім, якщо вашій дитині ще не виповнилось 12 років і її зріст до 145 сантиметрів. Такі правила затвердив парламент у другому читанні. А ось чи готові до такого новвоведення черкаські водії? Про це йдеться у сюжеті 5 каналу.

Черкащанка Анна Дума забирає зі школи сина на автівці. 7-річний Марко Наталенко сідає на своє звичне місце в автокріслі. Попри те, що не любить паски безпеки, розуміє, що це необхідно.

“Якщо різко пригальмує водій, то можна бабахнутись головою. Коли аварія стається, то дитина не може ударитись головою, бо тут стінка м’яка”, – каже хлопчина.

Мати Марка розповідає, одного разу автокрісло врятувало життя сину: “Переді мною зіштовхнулися дві автівки, ми навіть цього не бачили, одну з них розвернуло і викинуло на нас, ми їхали позаду, ну син сидів в автокріслі, він не постраждав жодним чином. Що було б, якби не було автокрісла, – ну мабуть, дитина би вилетіла десь на дорогу”.

Без автокрісел під час аварій діти травмуються тяжче і, буває, смертельно, наголошують медики швидкої. Натомість спеціальна фіксація убезпечує від травмування на 80%.

“Дуже багато випадків сталося, можна сказати, з летальними наслідками, але були випадки такі, що приїжджали на виклики і діти були біля автомобілів, які потрапили в ДТП, і оточуючі говорили, що дитина під час зіткнення просто вилетіла з автомобіля”, – говорить Дмитро Нехаєнко, фельдшер медицини невідкладних станів.

Перевозити дітей без автокрісел заборонено ще 30 років тому. Але за це порушення не штрафували, а лише попереджали. Тож встановлювали їх лише в кожній десятій машині.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає штрафи за перевезення дітей без автокрісел або інших систем фіксації. За перше порушення сума покарання становитиме 510 гривень, якщо повторно – 850. Таксисти – не виняток.

Віталій Запорожець, заступник командира першої роти батальйону УПП в Черкаській області, каже: “Заборону перевезення дітей зростом до 145 сантиметрів і віком до 12 років в автомобілях, обладнаними пасками безпеки, без спеціальних засобів. Ці засоби спрямовані на убеспечення здоров’я і життя дітей, щоб зменшити травматизм під час ДТП й аварійних ситуацій”.

Правоохоронці наголошують: звичайний пасок безпеки для дітей може бути небезпечним.

“Ось у дитини зафіксовуються ніжки, бачите і в порівнянні зі звичайним паском безпеки, де при різкому гальмуванні дитина може вилетіти знизу, може пасок на шию потрапити, тобто пошкодити шийно-грудний відділ хребта, що є найбільш травматичним”, – розповідає інспектор УПП в Черкаській області Андрій Кузьковий.

Усі дитячі автокрісла проходять краш-тести. Фахівці радять автовласникам переглянути відео з випробуваннями різних виробників і вибирати за уподобанням. Ціни на автокрісла коливаються від 400 і до 7000 грн.

Менеджер із продажу Павло Муренко говорить: “Саме крісло прищіпається, ось, система “ізофікс” часто зустрічається, це брендове хороше крісло”.

Нововведення набере чинності, коли законопроєкт підпише президент.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, “5 канал”

Залиште коментар