Чи чекати на Черкащині водопілля, розповіли синоптики

Чи чекати на Черкащині водопілля, розповіли синоптики

Нинішня зима особлива: рання, сніжна, з стійким сніговим покривом та слабким промерзанням ґрунту. Про це повідомили у Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

Враховуючи значні снігозапаси, ще у січні були підстави розраховувати на виражене водопілля, проте з перших чисел лютого на водних об’єктах Черкащини відбулася зміна гідрологічного режиму – внаслідок відлиги після стійкої зимової межені розпочалось формування зимового паводку із збільшенням водності.

За розрахунками, максимальні рівні і витрати води водопілля передбачаються близькими до норми та нижчими за неї.
За попередніми оцінками на водних об’єктах Черкащини у період весняного водопілля 2019 досягнення річковими водами небезпечних відміток не очікується.

У разі інтенсивного розвитку весняних процесів є висока ймовірність підтоплення територій і об’єктів місцевим склоновим стоком під час сніготанення, в тому числі й в результаті накопичення тало-дощових вод у пониженнях рельєфу.
Синоптики звертають увагу на необхідність перевірки стану малих водосховищ і гідротехнічних споруд на них, русел малих водотоків та зливової каналізації у населених пунктах.

Залиште коментар