Чи готові черкаські пляжі до купального сезону, дослідила комісія

Чи готові черкаські пляжі до купального сезону, дослідила комісія

У Черкасах готуються до початку купального сезону. Він стартує у перший день літа. Стан черкаських пляжів обстежила спеціальна комісія.

Рятувальники, екологи, комунальники, працівники управління цивільного захисту і Держпродспоживслужби разом із керівником КП «Дирекція парків» Андрієм Кучею дослідили комунальні і приватні місця відпочинку біля води від дамби до «Живчика».

Пляжі перевіряли на дотримання санітарних норм і правил безпеки на воді. У результаті обстеження, придатними для відпочинку, як і минулоріч, виявилося 3 комунальних пляжі – «Соснівський-1», «Казбетський» і «Митницький», а також один приватний – «Бочка».

На усіх цих пляжах встановлені рятувальні пости. Із першого червня на них будуть чергувати 2-3 рятувальники, є рятувальні човни і спеціальне обладнання для порятунку на воді.

– Відтоді, як у Черкасах була створена комунальна аварійно-рятувальна служба, на пляжах, де є рятувальні пости, не сталося жодного нещасного випадку. На відміну від приватних, того ж «Живчика», де немає рятувальників, і чи не щороку гинуть люди. Тому ми рекомендуємо відпочивати лише там, де чергують рятувальники, – зазначив начальник управління цивільного захисту Володимир Лобода.

Члени комісії побачили, що на комунальних пляжах на повну іде підготовка до сезону. Тут водолази провели обстеження річкового дна, взяті на дослідження проби води і піску. На місцях відпочинку встановлені парасолі і пергали (спеціальні тенти), є сміттєві урни, туалети і роздягальні. До початку купального сезону ще належить провести рекультивацію піску. Для цього у КП «Дирекція парків» є спеціальна машина.

– Цьогоріч нам виділили кошти на облаштування ще одного сучасного пляжу – «Соснівського». Тут уже зараз є практично все, що необхідно для комфортного відпочинку. Єдине, що поки ми будуватимемо стаціонарну вбиральню, відпочивальники зможуть відвідувати біотуалети. А на «Митницькому» і «Казбетському» в цьому сезоні з’явиться можливість прийняти душ після купання у річці, – розповів директор КП «Дирекція парків» Андрій Куча.

Також члени комісії дослідили приватні пляжі «Рив’єра», «Sun city» та «Живчик». Їх визнали непридатними для купання, оскільки їхні орендарі не піклуються про безпеку і комфорт відпочивальників. Немає ані рятувальних постів, ані чистоти, ані нормальних вбиралень і перевдягалень.

Що робити з орендарями, які не готують пляжі належним чином до сезону відпочинку, обговорювали у міській раді під час понеділкової наради. Серед озвучених варіантів – розірвання договорів оренди чи, навпаки, надання пільг для облаштування рятувальних постів. Ця проблема потребує комплексного розгляду і вирішення. Поки що ж там мають встановити таблички про те, що купатися заборонено.

Залиште коментар