Чисельність диких тварин на Черкащині зросла. Усіх, крім кабанів

Чисельність диких тварин на Черкащині зросла. Усіх, крім кабанів

Протягом січня-лютого у лісах Черкащини тривав облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин, який є обов’язковим для усіх користувачів мисливських угідь.

Про це повідомила прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Такий щорічний облік здійснюється з метою об’єктивного контролю за використанням і відтворенням мисливських тварин на території області. Здійснювалася таксація за участю працівників державних лісових господарств та Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За словами головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства Володимира Рибалки, кількість диких мисливських тварин в лісах Черкащини знаходиться в межах оптимальної чисельності, а по окремих мисливських угіддях і перевищує оптимальний рівень. Це свідчить про забезпечення раціонального та невиснажливого використання дикої фауни.

Щорічна таксація протягом останнього десятиріччя свідчить, що  загалом на Черкащині фіксується позитивна динаміка щодо збільшення чисельності диких тварин в мисливських угіддях. Так, приміром, якщо у 2007 році кількість копитних диких тварин становила 7,6 тис., то у 2018 році їх кількість зросла до 9,9  тис; у 2007 кількість диких хутрових тварин складала 37 тис, то у 2018 р. – 54,6 тис.

“Значне зменшення популяції диких звірів цьогоріч зафіксували лише по дикому кабану, – зазначає Володимир Рибалка. – Цьому факту є логічне пояснення – у мисливських угіддях здійснювалася депопуляція цього виду  у зв’язку із складною ситуацією з африканською чумою свиней”.

Довідково: в Черкаській області функціонує 54 мисливських господарства, з них 6 підпорядковані державним лісовим господарствам.

Залиште коментар