Деяким ВПО необхідно пройти ідентифікацію особи, аби отримувати пенсію

Пенсійний фонд припинить виплату пенсій деяким пенсіонерам з числа ВПО, які не пройдуть «фізичну ідентифікацію особи».

Усім пенсіонерам, кому пенсію виплачували станом на 1 січня 2024 року (не припинена у встановленому Законом порядку), її будуть виплачувати і надалі без будь-яких обмежень. Крім цього, з 1 березня такі пенсії будуть збільшені на індекс інфляції, який визначатиметься Кабміном окремою постановою.

Винятком є лише особи з числа внутрішньо переміщених осіб, які набули цей статус до повномасштабного вторгнення росії на територію України (до 24 лютого 2022 року). Ця категорія осіб, згідно з чинним Порядком, має проходити ідентифікацію двічі на рік у будь-якому з відділень АТ «Ощадбанк» як одержувачі пенсії чи соціальної допомоги.

Нині всі пенсіонери з числа ВПО мали пройти ідентифікацію, проте у зв’язку із запровадженням у країні воєнного стану граничний термін проходження ідентифікації Урядом перенесено на 31 березня 2024 року. Непроходження фізичної ідентифікації цією категорією пенсіонерів до визначеного граничного терміну може слугувати причиною для тимчасового призупинення виплати пенсії до з’ясування всіх обставин, але відновлення всіх виплат відбуватиметься відразу після ідентифікації особи.

Як пройти ідентифікацію особам, яким із різних причин призупинено виплату пенсії:

    • особисто звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України);

    • через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ;

    • у закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який засвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном;

    • за допомогою відеоконференцзв’язку з територіальним органом ПФУ.

За інформацією ГУ Пенсійного фонду України в Черкаській області

Залиште коментар