Делегація італійської асоціації АВС завітала в Черкаси

Делегація італійської асоціації АВС завітала в Черкаси

5 квітня 2018 року з метою ознайомлення з особливостями функціонування освітньої галузі до Черкас завітала делегація італійської асоціації АВС, що займається допомогою категорійним дітям. Нагадаємо, що взимку делегація від України за сприяння асоціації відвідала Італію з метою вивчення всіх ланок освітньої галузі країни. Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби Черкаської ОДА.

У рамках перебування члени делегації відвідали Черкаську гімназію №9 ім. О.М. Луценка, КНЗ «Черкаський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради» та КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

В гімназії гості завітали в класи кадетів та панянок, ознайомилися з впровадженням інноваційних технологій у класах фізики, хімії та історії. Присутні мали нагоду на собі протестувати надсучасне обладнання. Особливо вразили гостей досягнення гімназистів у вивченні предмету «Робототехніка»: учні продемонстрували власноруч сконструйовані та запрограмовані роботи, які за допомогою вмілого керування в дитячих руках виконують різноманітні дії. Окремо італійці ознайомилися зі здійсненням роботи щодо психологічного супроводу учнів гімназії.

Також відбулася зустріч із заступником голови облдержадміністрації Сергієм Овчаренком, протягом якої представник обласної влади розповів про досягнення та перспективи розвитку освітньої галузі області. Сергій Миколайович подякував італійським партнерам за надану освітянам Черкащини можливість перейняти іноземний досвід, перебуваючи в Італії, що сприятиме впровадженню нових методів управління галуззю на Черкащині.

Спільно з іноземними партнерами обговорили бачення освітньої реформи з урахуванням досвіду Італії.

Представники асоціації АВС висловили захоплення успіхами освітян Черкащини та зазначили що у наших країн є значний потенціал для поглиблення співпраці.

В обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників для гостей провели екскурсії у музеї освіти Черкащини, експозиційній залі «Воїни світла», що присвячена освітянам, які були та перебувають в зоні АТО.

У рамках «круглого столу» керівники освітньої галузі області обговорили з представниками асоціації АВС шляхи подальшої співпраці. Зокрема було запропоновано проведення експерименту з навчання вихованців інтернатних закладів у школах Італії з подальшим продовженням здобуття освіти в італійських закладах вищої освіти.

Також обговорювалася можливість навчання за обміном з проживанням учнів в українських та італійських сім’ях, проходження виробничої практики для учнів та майстрів професійно-технічної освіти. У цьому аспекті визначено необхідність підготовчої роботи для здійснення означених задумів, зокрема щодо розробки відповідної документації.

У продовження вивчення діяльності освітніх закладів Черкас італійці відвідали КЗ «Черкаський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради», де ознайомилися з процесом надання навчально-корекційної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.

Залиште коментар