Депутати міської ради так і не змогли розпустити виконком

Депутати міської ради так і не змогли розпустити виконком

Аж три проекти рішень про розпуск виконкому Черкаської міської ради та припинення повноважень заступників міського голови було винесено на розгляд сьогоднішньої сесії. Проте жодне з них так і не було прийняте й виконком наразі продовжуватиме працювати в попередньому складі, передає кореспондент «ПРО ГОЛОВНЕ».

Спершу депутати спробували подолати вето міського голови, на рішення про розпуск виконкому, прийняте міською радою 10 серпня. Для цього потрібно було 28 голосів, проте у депутатській залі набралось лише 22.

Після цього міський голова та директор департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради Володимир Шабанов ще раз пояснили, які норми законодавства були б порушені в разі набуття чинності вищезазначеного рішення.

Йдучи назустріч прагненню депутатів змінити склад виконкому в зв’язку із втратою до нього довіри, міський голова запропонував на розгляд сесії свій, юридично правильний, проект рішення про розпуск виконкому та припинення повноважень заступників міського голови, втім депутати його не підтримали.

Останнім розглядався проект рішення, поданий депутатом Русланом Зорею. Депутати навіть спробували відкорегувати його, врахувавши зауваження відділу кадрів щодо неможливості його виконання. Проте й для прийняття цього рішення голосів не вистачило.

Нагадаємо, що найбільш принциповою розбіжністю між проектами рішень депутатів та міського голови, є необхідність дотримання неперервності влади. Міський голова пропонує припинити повноваження старого складу виконкому тільки після обрання нового. Інші два проекти такої норми не містять, і в разі їх прийняття, місто може на невизначений термін залишитися без виконавчого органу , який приймає поточні рішення щодо всіх важливих питань життєдіяльності міста та комунальних підприємств.

Тільки за період, поки діяло вето міського голови, виконком прийняв цілий ряд таких рішень. Серед них перекриття руху транспорту, коли це було необхідно, надання опікунства дітям-сиротам та багато інших питань, які у разі розпуску виконкому не було б кому вирішувати.

Зважаючи на те, що міський голова йде назустріч депутатам, вніс свій варіант рішення про розпуск виконкому та веде переговори щодо формування нового його складу, в ажіотажі довкола цього питання він підозрює намагання деяких політичних сил «штовхнути місто до колапсу».

«Протягом десяти днів я готовий подати на розгляд новий склад виконкому, до якого мають увійти чесні, з незаплямованою репутацією люди, без кримінального минулого, фахівці зі спеціальною вищою освітою, які будуть відповідальні за певні напрямки роботи», – зазначив Анатолій Бондаренко.

Він також наголосив, що пропонує всім фракціям у міській раді та громадським організаціям, вносити на розгляд свої кандидатури.

Прочитайте ще:

Залиште коментар