Держава заборгувала “Черкасиводоканалу” понад 50 мільйонів гривень

Держава заборгувала “Черкасиводоканалу” понад 50 мільйонів гривень

Комунальному підприємству “Черкасиводоканал” держава заборгувала значну суму різниці в тарифах – 51,8 млн. грн. Про це інформують у прес-службі КП.

Проблема несвоєчасного отримання субвенції з державного бюджету місцевими бюджетами на погашення різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення є загальною для всіх підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України.

Передбачена законодавством різниця в тарифах компенсувалась Державою лише до 2016 року, причому несвоєчасно та не в повному обсязі.

У зв’язку з цим, на сьогодні підприємства ЖКГ мають мільйонні суми непогашеної заборгованості, яка підтверджена територіальними комісіями.

В той же час, у комунального підприємства наявна значна сума кредиторської заборгованості перед постачальниками, надавачами послуг та Міністерством фінансів по тілу субкредиту, отриманого в рамках реалізації спільного інвестиційного проекту зі Світовим банком “Розвиток міської інфраструктури”.

Для компенсації різниці в тарифах у 2017 році Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №332 від 18.05.2017 року. На її виконання підприємством підписано договори про організацію взаєморозрахунків від 07.07.2017 р. та від 16.08.2017 р., для погашення податкового боргу з ПДВ, який виник станом на 01.08.2017 року, на загальну суму 4625,7 тис.грн. Реєстри договорів направлені до Мінрегіону України.

Для запобігання додаткових нарахувань, штрафних і фінансових санкцій, відповідно до п.3 розпорядження КМУ від 04.10.2017 р. №720-р “Деякі питання опалювального сезону 2017/2018 року”, Міністерству фінансів України доручено забезпечити своєчасне та в повному обсязі перерахування коштів субвенції згідно з поданими Мінрегіоном України зведеними реєстрами.

Проте, станом на 31.10.2017 року, взаєморозрахунки не проведені, а підприємству нараховують штрафні санкції та пені за несвоєчасне виконання платіжних зобов’язань.

Прочитайте ще:

Залиште коментар