Державі заподіяно шкоду більш ніж 675 тис. грн.

Державі заподіяно шкоду більш ніж 675 тис. грн.

Спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області із початку 2017 року здійснили 41 перевірку дотримання вимог земельного законодавства. Під час інспектування виявлено 26 порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 7 осіб, повідомляє «Про Головне» прес-служба Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.

Окрім того державні інспектори перевіряли дотримання органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування вимог земельного законодавства в процесі передачі у власність, надання в користування, вилучення (викупу) земельних ділянок. За результатами цих перевірок із 763 рішень і розпоряджень землею виявлено 40 рішень, які прийнято із порушенням вимог земельного законодавства. У зв’язку з цим інспектори направили клопотання до органів місцевого самоврядування й виконавчої влади про приведення розпорядчих документів відповідно до чинного законодавства.

Зважаючи на виявлені порушення щодо самовільного зайняття земельних ділянок, зміни цільового призначення земельних ділянок і зняття родючого шару ґрунту без отримання потрібного дозволу, нараховано розмір заподіяної шкоди державі в сумі 675,3 тис. грн. і майже 3 тис. грн. – громадянам.

Усього протягом цього року фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель розглянули 138 звернень від юридичних і фізичних осіб та 29 – від правоохоронних органів.

Прочитайте ще:

Залиште коментар