“Ваш родич у біді”: черкащанку ошукали шахраї на більш ніж дві тисячі доларів

Як­що не­ві­до­мі те­ле­фо­ном по­ві­дом­ля­ють, що ваш ро­дич потрапив у бі­ду, — од­ра­зу пе­ре­ві­ряй­те ін­форма­цію. Та­ка шах­рай­ська схе­ма особ­ли­во ді­єва, як­що жер­твою афе­ристів є пенсіонери.

▪️У аферу шахраїв утрапила 84-річна черкащанка. До неї зателефонувала невідома жінка, яка назвалася родичкою й попросила гроші. Вона сказала, що потрапила у біду й задля уникнення проблем — потрібні гроші. Пенсіонерка дістала всі свої заощадження та передала незнайомцю, який приїхав до будинку, більш як 2 тисячі доларів.

✔️Наразі поліцейські проводять необхідні слідчо-розшукові дії та за фактом шахрайства розслідують кримінальне провадження.

Правоохоронці постійно нагадують найпоширеніші схеми шахрайства та правила, які допоможуть розпізнати зловмисників й уберегтися від наслідків протиправних дій. Але довірливі громадяни продовжують потрапляти у пастки шахраїв.

Тому поліцейські радять, як діяти під час телефонної розмови з аферистом.

❗️Схема “Родич потрапив у біду”:

Постарайтеся заспокоїтись і не панікувати, передзвоніть родичеві, про якого йде мова. Інколи шахраї просять не припиняти розмову і не вимикати телефон, щоб позбавити співрозмовника можливості передзвонити рідним і з’ясувати дійсну ситуацію.

Тоді попросіть людину, яка вам зателефонувала назвати ім’я вашого рідного, описати його зовнішність і відповісти на питання особистого характеру.

Також можна перевірити слова незнайомців, зателефонувавши до своїх родичів та перепитати у них, чи насправді з ними сталася біда. Якщо ж до близьких неможливо одразу додзвонитися, тоді потрібно перевірити цю інформацію, звернувшись до працівників поліції. Саме так ви зможете вберегтись від шахраїв.

Якщо ж ви стали жертвою шахраїв, потрібно негайно звернутися у поліцію телефоном 102!

Залиште коментар