Якщо невідомі телефоном повідомляють, що ваш родич потрапив у біду, — одразу перевіряйте інформацію. Така шахрайська схема особливо дієва, якщо жертвою аферистів є пенсіонери.
▪️У аферу шахраїв утрапила 84-річна черкащанка. До неї зателефонувала невідома жінка, яка назвалася родичкою й попросила гроші. Вона сказала, що потрапила у біду й задля уникнення проблем — потрібні гроші. Пенсіонерка дістала всі свої заощадження та передала незнайомцю, який приїхав до будинку, більш як 2 тисячі доларів.
✔️Наразі поліцейські проводять необхідні слідчо-розшукові дії та за фактом шахрайства розслідують кримінальне провадження.
Правоохоронці постійно нагадують найпоширеніші схеми шахрайства та правила, які допоможуть розпізнати зловмисників й уберегтися від наслідків протиправних дій. Але довірливі громадяни продовжують потрапляти у пастки шахраїв.
Тому поліцейські радять, як діяти під час телефонної розмови з аферистом.
❗️Схема “Родич потрапив у біду”:
Постарайтеся заспокоїтись і не панікувати, передзвоніть родичеві, про якого йде мова. Інколи шахраї просять не припиняти розмову і не вимикати телефон, щоб позбавити співрозмовника можливості передзвонити рідним і з’ясувати дійсну ситуацію.
Тоді попросіть людину, яка вам зателефонувала назвати ім’я вашого рідного, описати його зовнішність і відповісти на питання особистого характеру.
Також можна перевірити слова незнайомців, зателефонувавши до своїх родичів та перепитати у них, чи насправді з ними сталася біда. Якщо ж до близьких неможливо одразу додзвонитися, тоді потрібно перевірити цю інформацію, звернувшись до працівників поліції. Саме так ви зможете вберегтись від шахраїв.
Якщо ж ви стали жертвою шахраїв, потрібно негайно звернутися у поліцію телефоном 102!