Для чоловіків, які не стали на облік у ТЦК, нардепи обговорюють три варіанти обмежень

Усі військовозобов’язані мають стати на облік і виконувати свій військовий обов’язок. Обов’язком кожного буде оновити дані протягом 60 днів після набуття чинності закону про мобілізацію.

Про це повідомив народний депутат, заступник голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

Зокрема, у законопроєкті про мобілізацію для зручності військовозобов’язаних пропонуються три способи подачі інформації в ТЦК

«Наразі розглядаються три варіанти подачі інформації в ТЦК: особисто прийти й оновити дані, зробити це у ЦНАПі або зареєструвати електронний кабінет і зробити це онлайн, не відвідуючи ТЦК. Оновити дані упродовж 60 днів з моменту набуття чинності законом буде обов’язком громадян, а не правом», – розповів нардеп.

 

Він нагадав, що в першій версії законопроєкту Міноборони пропонувало більше обмежень для «ухилянтів», але в нинішньому законопроєкті залишилися тільки три пропозиції.

«Зараз щодо «ухилянтів» обговорюється три варіанти обмежень: тимчасова заборона на виїзд за кордон, тимчасове обмеження в праві керування транспортними засобами та блокування рахунків у банках. Комітет не підтримав ідею блокування рахунків, бо не вважає її реальною дієвою нормою. Водночас останнє слово за народними депутатами, які будуть у сесійній залі підтримувати чи відхиляти певні пропозиції», – сказав парламентарій.

Джерело: “Про все” з посиланням на пресслужбу Верховної Ради України

Залиште коментар