Для держвиконавців закупили електронні ключі

Для держвиконавців закупили електронні ключі

Для державних виконавців органів ДВС в Черкаській області придбали електронні ключі “Алмаз-1К”, які необхідні для роботи із реєстрами.

Усього закупили 142 одиниці на суму близько 80 тисяч гривень.

Пристрій має вигляд звичайної “флешки”, скопіювати ключ з якої на інший носій – не можливо. Вартість однієї одиниці “Алмаз-1К” у роздріб – 685 гривень.

– Раніше державні виконавці мали ключі у вигляді файлів, які можна було б записати на будь-який електронний носій. Тепер працівник має “флешку” з ключем. Якщо він забув його вдома, доведеться повертатися, загубив – купувати новий. Ситуації типу “хтось вкрав ключ”, “відслідкував пароль” – малоймовірні, – коментує начальник управління ДВС у Черкаській області Ярослав Фатенко.

Усього в області функціонує 26 відділів Державної виконавчої служби. Їхні працівники отримали надійні пристрої для роботи в реєстрах.

За словами Фатенка, траплялися випадки, коли під ключем певного працівника вчинялись дії, причетність до яких він заперечував. Були прецеденти, коли порушувались кримінальні провадження. Держвиконавці ж аргументували свою непричетність до вчиненого тим, що скопіювати ключ та скористатися ним міг хтось інший.

– Не можна було бути впевненим, що копія ключа не міститься на іншому електронному носієві. Зараз, у разі втрати ключа, держвиконавець має повідомити про це, тоді ключ блокують, щоб ним не скористались інші, та генерують новий. Процедура така ж, як і у разі втрати банківської картки, – наголошує Ярослав Фатенко.

Особисті ключі “Алмаз-1К” генеруються, зберігаються та використовуються тільки усередині електронного ключа, та жодним способом не потрапляють за його межі, переконують і на сайті виробника.

Повідомляють в Управлінні ДВС у Черкаській області.

Прочитайте ще:

Залиште коментар