Дні українського дизайну стартували у Черкасах

Дні українського дизайну стартували у Черкасах

27 квітня в Україні святкують День дизайнера. З цієї нагоди у Черкасах проводять масштабну акцію – Дні українського дизайну. Такий захід відбувається вперше в Україні. Протягом двох днів наше місто буде майданчиком для різних виставок, майстер-класів, лекцій та дискусій, присвячених темі дизайну.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

Розпочалося свято дизайну у краєзнавчому музеї з відкриття виставки екологічного плакату «Четвертий блок». На ній представлені роботи дизайнерів з усього світу. Організаторами виставки є харківські дизайнери. «Четвертий блок» – це трієнале, яке проводиться вже тридцять років, присвячене Чорнобильській трагедії.  Назва походить від четвертого блоку Чорнобильської АЕС і є нагадуванням про страшну техногенну катастрофу, яка сталася 26 квітня 1986 року.

Від імені міської влади організаторів та учасників заходу привітав заступник міського голови Ігор Волошин. Він зазначив, що йому приємно, що місцем проведення Днів українського дизайну обрали саме Черкаси.

“Значення дизайну для сучасної економіки важко переоцінити. Він є конкурентним двигуном. Адже не секрет, що від того, у яку обгортку буде запаковано той чи інший товар, залежить, придбають цей товар чи ні. Міська влада планує налагодити тісну співпрацю зі Спілкою дизайнерів України. З цієї нагоди ми підпишемо відповідний меморандум”, – зауважив Ігор Волошин.

Також 26 квітня відбулося відкриття ще декількох виставок: плакатів «Народжені Карпатами», м. Київ; мультимедійного дизайну ХДАДМ, м. Харків,; книжкової ілюстрації «Корова», м. Дніпро; персональна виставка графіки Л. Бессонової, м. Одеса; виставка листівок до Дня дизайнерів України. До речі, на найкращу листівку до Дня дизайнера було оголошено конкурс, переможець якого отримає грошову винагороду – 3 тисячі гривень. Результати конкурсу будуть оголошені на другий день фестивалю.

Серед відвідувачів заходу було чимало студентів кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету. Серед них і студентка третього курсу Катерина Середенко. За її словами, захід цікавий і пізнавальний.

“Я навчаюся промисловому дизайну. Вчимося моделювати автомобілі, телефони тощо. Вважаю професію дизайнера перспективною і престижною”, – говорить студентка.

Головний організатор Днів українського дизайну у Черкасах Юрій Борисов розповів, що головна мета акції – виховна.

“Ми хочемо підготувати публіку, виховати людей, надати розуміння, що таке дизайн і наскільки він важливий в Україні. У нас звикли до того, що дизайн має прикрашальну і оформлюючу функцію. Український дизайн розвивається саме в цьому напрямку. А на Заході він більш прагматичний і економічний. Це думка, це технології, це інновації, нові ідеї. Україна у цьому відношенні ще тільки на початку шляху, і нам є, куди рухатися далі”, – наголосив голова Спілки дизайнерів України.

На другий день фестивалю відвідувачі матимуть змогу взяти участь у різноманітних майстер-класах: техніка акварелі, фірмовий знак, стартап для архітекторів і дизайнерів, квіти з капрону, Петриківський розпис. Родзинкою свята стане показ мод від черкаських дизайнерів –  хутрової фабрики «АНТ», Анни Бордунос для ТМ «Віктор Черкаський»; Ольги Ревуцької, Ірини Дикої.

Залиште коментар