“Доступні ліки” придбали більш ніж 21 тисяча жителів Черкас

“Доступні ліки” придбали більш ніж 21 тисяча жителів Черкас

Станом на 18 серпня цього року лікарі черкаських поліклінік виписали 44 378 пільгових рецептів для 21 557 осіб, які звернулися за медичною допомогою. Про це повідомляє онлайн-газета Новини Черкас з посиланням на міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я.

Нагадаємо, у квітні 2017 року в Україні офіційно запрацювала нова урядова програма «Доступні ліки». Скористатися нею можуть пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом 2 типу. Саме ці категорії хворих за наявності рецепта від лікаря зможуть безоплатно отримати необхідні їм медикаменти безоплатно або ж придбати їх із незначною доплатою. Утім, йдеться лише про препарати зі списку, затвердженого Кабміном.

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в цій програмі. До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів.

У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму в порівнянні з попередніми місяцями.

Більш вичерпну інформацію щодо порядку дії державної програми «Доступні ліки» можна отримати на сайті МОЗ України за посиланнями – http://liky.gov.ua/http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170727_a.html.

Із переліком аптек, котрі беруть участь у програмі «Доступні ліки», в Черкасах можна ознайомитися ТУТ.

Прочитайте ще:

Залиште коментар