Два випадки захворювання на кір зафіксували на Канівщині

Два випадки захворювання на кір зафіксували на Канівщині

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» станом на 05.04.2018р. з початку року виявлено 47 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 3,8.

Хвороба реєструвалась на 11 адміністративних територіях, зокрема в Золотоніському районі 11 випадків, м.Черкаси -10, Тальнівському районі – 8, Городищенському – 6, К.-Шевченківському – 5, Звенигородському та Лисянському районах по 2, Драбівському, Канівському та Черкаському районах по 1, за аналогічний період минулого року не було жодного випадку.

Серед захворілих осіб – 22 дітей віком до 17 років.Найбільша середня питома вага хворих дітей у віковій групі років 10-14 – 27,3%. Друге місце посідає вікова група 0-1 рік – 22,7%, третє 5-9 та 15- 17 років – 18,2%. Хворих дітей віком 1 – 4 роки – 13,6%.

З числа захворілих на кір не вакциновані складають 46,8%, дані про щеплення були відсутні у 31,9%, дві дози – 17%, одну дозу отримали – 4,3%.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» наголошують, що надійним заходом попередження кору на сьогодні є специфічна профілактика населення. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб — кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Щеплення проти кору проводиться дітям в 12 місяців. Друге (ревакцинація) – у шестирічному віці. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо вони не хворіли на зазначені інфекції, немає документального підтвердження про проведення такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Тож, при виникненні перших симптомів, негайно звертайтеся до медичних установ, адже Ваше здоров’я у Ваших руках!

Прочитайте ще:

Залиште коментар