Дві фірми «розіграли» тендер на ремонт черкаських доріг, за що сплатять штраф

Дії щодо узгодження конкурсних пропозицій між ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЦЕНТР» та ПП «НОВОБУД-2008» визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляє на своїй сторінці у ФБ  керівник обласного осередку АМКУ Юлія Чемич.

Адміністративна колегія Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала дії ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЦЕНТР» та ПП «НОВОБУД-2008» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються процедури відкритих торгів на закупівлю – «Робіт з реконструкції вул. Менделєєва від вул. Санаторної до вул. Ярослава Галана м. Черкаси (І черга)», проведеної Департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради.
За результатом аналізу конкурсних пропозицій ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЦЕНТР» та ПП «НОВОБУД-2008», документації конкурсних торгів Департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради, як замовника вищевказаних торгів, а також матеріалів, отриманих в ході розгляду справи, встановлено обставини та факти, які свідчать про те, що учасники узгодили між собою умови участі у вказаних вище торгах. В сукупності зібраних матеріалів та встановлених фактів територіальним відділенням доведено вчинення ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЦЕНТР» та ПП «НОВОБУД-2008» антиконкурентних узгоджених дій, що призвели до спотворення результатів торгів.
Наслідком антиконкурентних узгоджених дій ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЦЕНТР» та ПП «НОВОБУД-2008» є фактична відсутність конкурсу при проведенні відкритих торгів на закупівлю – «Робіт з реконструкції вул. Менделєєва від вул. Санаторної до вул. Ярослава Галана м. Черкаси (І черга)» внаслідок узгодження конкурсантами відповідної поведінки.
Проведення будь-якої процедури закупівлі повинно мати на меті, в першу чергу, обрання переможця на конкурентних засадах. Справжність змагання при проведенні процедур закупівлі забезпечується таємністю інформації, що міститься в пропозиціях конкурсних торгів учасників. Конкурсні пропозиції учасників повинні містити конкурентні та заздалегідь невідомі іншим учасникам умови. Тобто поведінка учасників закупівель повинна носити конкурентний характер, а саме: змагання між суб’єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб’єктами господарювання.
Дотримання учасниками закупівель принципу змагальності та присутності конкуренції між ними повинно бути першочерговою умовою участі суб’єктів господарювання у торгах. Антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання, передбачені пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», стосуються спотворення результатів конкурсних процедур закупівлі, коли відповідні пропозиції їх учасників встановлюються не на основі змагання, що передбачає самостійне прийняття кожним учасником рішень щодо формування пропозицій та/або їх зміни, а узгоджено.
За порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ЦЕНТР» та ПП «НОВОБУД – 2008» накладено штрафні санкції.

Прочитайте ще:

Залиште коментар