Масову загибель риби черкаські екологи пояснюють задухою

Масову загибель риби черкаські екологи пояснюють задухою

Станом на 11 серпня 2017 року Державна екологічна інспекція у Черкаській області спільно із Держрибоохороною Черкаської області встановила три факти загибелі риби на території Чорнобаївського, Уманського та Городищенського районаів. Для з’ясування причин загибелі риби відібрано проби води. про йдеться в інформації ДЕІ в Черкаській області.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про масову загибель риби у Дніпрі на Чорнобаївщині.

«По території нашої області протікає 1037 річок, найбільша з яких — Дніпро — має протяжність в межах Черкащини 150 кілометрів, а також сім середніх річок — Рось, Тясмин, Гнилий Тікич, Гірський Тікич, Супій, Ятрань, Велика Вись. Решта водойм є малими річками, струмками, ставками тощо.

В останні роки в річках та Кременчуцькому водосховищі, його заплавах та підвідних каналах в спекотний літній період спостерігається масове цвітіння синьо-зелених водоростей в товщі води. Оскільки кисню у воді у двадцять разів менше, ніж у повітрі, риба та інші водні живі ресурси весь час відшукують місця, «багаті» на вміст розчиненого кисню. Від його нестачі водні живі ресурси виснажуються і гинуть, інколи це явище стає масовим. Тоді говорять про так звану задуху — масову загибель риби від нестачі або ж повної відсутності кисню. Літні задухи збігаються в часі із так званим цвітінням водойм.

При значному збільшенні біомаси водоростей різко погіршується якість води, змінюється кольорова гама, кислотність, в’язкість, знижується прозорість, вода набуває неприємного запаху. Причина цвітіння — зниження швидкості течії, підвищення температури води, підвищення вмісту біогенних забруднюючих речовин, збільшення показників хімічного та біологічного споживання кисню, що неодноразово підтверджували лабораторні дослідження Держекоінспекції у Черкаській області», – висловлюють припущення екологи.

Також повідомляється, що екологічний стан річок і водойм тісно пов′язаний з господарською діяльністю людини. Так, негативно впливає недотримання режиму в прибережних захисних смугах, замулення, занесення, забруднення, зарегулювання стоку. В результаті суттєво знижується здатність водойм і річок до самоочищення.

Керуючись вимогами Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про тваринний світ», «Про місцеві державні адміністрації”, Державна екологічна інспекція у Черкаській області направила керівні листи райдержадміністраціям та установам щодо організації заходів по недопущенню заморів риби та ліквідації можливих наслідків задухи, що погіршують умови існування водних живих ресурсів.

З метою впровадження інноваційних заходів по вирішенню проблеми цвітіння відкритих водойм, чекаємо науково обгрунтованих пропозицій від Інституту ботаніки ім. Н.Г.Холодного НАНУ.

Прочитайте ще:

Залиште коментар