Директор ЗОШ №32 Ірина Овчаренко: «Бондаренко повернувся до освіти обличчям»

Директор ЗОШ №32 Ірина Овчаренко: «Бондаренко повернувся до освіти обличчям»

Понад  100 мільйонів гривень було виділено цього року з міського бюджету на капітальні ремонти та утримання шкіл міста. Ще 66 мільйонів спрямовано на дитячі садочки. Освітяни нарешті змогли зітхнути з полегшенням, відчувши таку потужну підтримку влади.

Так, у школі №32, яка знаходиться на околиці Південно-Західного району, цього року продовжили заміну вікон, на що з бюджету міста було спрямовано близько 1,5 млн грн. Нині повністю  завершено заміну вікон у старшій школі та одного кабінету в молодшій. Незабаром розпочнеться ремонт аварійної  покрівлі над спортзалом, яка в лютому «зійшла разом зі снігом». Довелося звертатися до департаменту освіти, аби додатково включити ці витрати до бюджету. Завтра в школі офіційно буде відкрите сучасне футбольне поле зі штучним покриттям, вартість якого складає близько 2 млн грн.

А на місці старого поля, що вже непридатне для занять, цього року встановлять сучасні вуличні тренажери в рамках програми «Громадський бюджет».

“За останні два роки відбулися дуже серйозні позитивні зрушення. Анатолій Васильович Бондаренко повернувся до освіти обличчям. Ми всі це бачимо, відчуваємо. Мені здається, цього року він не забув жодного закладу освіти. Ви пройдіть містом і подивіться: кругом ідуть ремонти. В кого які нагальні потреби, те в першу чергу й робиться. Думаю, в місті немає жодної школи чи садочку, які би не отримали кошти, незалежно від того де вони знаходяться чи який мають статус”, – розповідає директор ЗОШ 32 Ірина Овчаренко.

Ще одне важливе нововведенням, яке стало полегшенням і для шкіл, і для батьків – виділення коштів на поточне утримання навчальних закладів. З такою ініціативою 1,5 роки тому виступив нині діючий виконком, її підтримав міський голова та депутатський корпус. Другий рік поспільдля кожної школи чи садочка Черкас виділяються кошти на придбання канцтоварів, миючих засобів, поточних ремонтів тощо. Школи отримують по 300 грн на кожного учня, садочки – по 200 грн.

«Якщо раніше ми змушені були просити в батьків гроші, щоб пофарбувати бодай коридори, то зараз класний керівник підходить до завгоспу і озвучує скільки фарби треба на ремонт класу, – зазначає Ірина Овчаренко. –  Замінили вікна – в нас є шпалери, щоб поклеїти стіни. Купуються всі необхідні миючі засоби. Та що там говорити, доходило до того, що технічки приносили з дому непотрібні пакети, щоб використовувати їх під сміття. Тепер все це для нас у минулому».

Подібні слова мабуть можна почути в будь-якій школі. Так, батьки учнів ЗОШ №4 були ошелешені, коли їм у минулому році повернули назад кошти, які вони на початку року здавали на потреби школи.

Великий обсяг робіт виконано цього року в спеціалізованій школі №20. Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин.

«Разом з колегами перевірив свою рідну 20 школу щодо готовності до нового навчального року. Тут щe кипить робота: вимощують територію тротуарною плиткою, капітально ремонтують відмостку, дах, фасад. Крім того, вжe замінили останні 76 вікон, облаштували 2 кабінети, а ще один стане студією для малювання. Замість парт сюди вже закупили мольберти. Чимало придбань вдалося здійснити завдяки виділенню бюджетних коштів із розрахунку 300 грн на учня. Так само оновився і кабінет хімії, яким досі завідує вчителька, яка щe вчила мене».

Загалом, як зазначив Ігор Волошин, у 2017 році на капітальні ремонти та реконструкцію шкіл з бюджету розвитку міста було виділено майже 83 млн грн, садочків – більше 66 млн грн, на придбання навчальних матеріалів та покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів – більш ніж 9 млн грн. Таку ж суму було спрямовано на поточне утримання шкіл та садочків.

Залиште коментар