Екоінспекція оштрафувала майже 200 черкаських посадовців на понад 95 тисяч гривень

Екоінспекція оштрафувала майже 200 черкаських посадовців на понад 95 тисяч гривень

Держекоінспекція у Черкаській області здійснює державний нагляд за додержанням територіальними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, вимог законодавства з питань поводження з відходами.

У 2017 році здійснено 199 перевірок у сфері поводження з відходами, в тому числі 167 — суб’єктів господарювання, 32 — органів влади та органів місцевого самоврядування. За виявлені порушення складено 174 протоколи, зокрема за адміністративні порушення в галузі побутових відходів — 24. Притягнуто до адміністративної відповідальності 174 посадових особи. Сума накладених штрафів 95,9 тис.грн., стягнуто 81,8 тис.грн. (85%).

Про це повідомляють на офіційному сайті відомства.

Нараховані збитки, спричинені наднормативними викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря від сміттєзвалищ твердих побутових відходів міст Звенигородка, Тальне, Умань, які пред’явлені до добровільного відшкодування: Звенигородському ВЖРЕУ — 635,2 тис.грн., ПрАТ «Комунальник» (м.Тальне) — 196,9 тис.грн., Уманському КП «Комунальник» — 2 мільйони 108,1 тис. грн. Крім того, матеріали направлені до Головного управління Національної поліції в Черкаській області та Прокуратури Черкаської області для вжиття заходів відповідного реагування. Станом на 01.11.2017 стягнуто із Звенигородського ВЖРЕУ — 10 тис.грн., Тальнівського ПрАТ «Комунальник» — 91 тис.грн., Уманського КП «Комунальник» — 63,643 тис.грн.

Проведено 32 перевірки місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами. Перевірені чотири райдержадміністрації (Катеринопільська, Монастирищенська, Христинівська, Канівська); чотири міських ради (Жашківська, Черкаська, Кам’янська, Звенигородська); три селищних і 21 сільських ради.

За порушення вимог природоохоронного законодавства 24 відповідальних особи притягнуті до адміністративної відповідальності, сума штрафів становить 10,2 тисячі гривень.

Гостро стоїть питання несанкціонованих (стихійних) сміттєзвалищ.

В 2017 році на електронний сервіс «Інтерактивна мапа», запроваджений у Міністерством екології та природних ресурсів, надійшло 23 звернення від громадян Черкаської області. В кожному окремому випадку направлялись листи керівникам районних державних адміністрацій та органів самоврядування щодо вжиття заходів по ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів на підконтрольній території.

В результаті 9 сміттєзвалищ – ліквідовано, 2 сміттєзвалища — не виявлені, виділені кошти з місцевих бюджетів на ліквідацію 2 несанкціонованих сміттєзвалищ, одне знаходиться на території приватної власності, і здійснити благоустрій на законних підставах неможливо.

Інформація по ліквідації 9 несанкціонованих сміттєзвалищ відсутня: від Черкаської РДА — сміттєзвалища на території Будищанської, Вергунівської, Леськівської та Софіївської сільських рад; від міської ради м.Тальне — сміттєзвалище по вул.Сонячній; від Уманської РДА — сміттєзвалище в с.Родниківка; від Звенигородської РДА — сміттєзвалище в с.Вільхівець.

Відмічаємо позитивну роботу Смілянської райдержадміністрації, виконавчих комітетів Жашківської та Звенигородської міських рад, які своєчасно реагували та надавали відповіді на електронні звернення громадян, отриманих за допомогою сервісу «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ».

 

Залиште коментар