Емоційний інтелект та ознаки, що ви ним володієте

Емоційний інтелект та ознаки, що ви ним володієте

Емоційний інтелект визначає те, як ми сприймаємо, розуміємо, висловлюємо емоції та ними керуємо. Він стає в пригоді на роботі та вдома, у школі та під час спілкування з друзями. Про це повідомляє УП. 

Як розібратися, наскільки  цей самий емоційний інтелект у нас є, і над чим іще потрібно попрацювати, пише Newsweek.

Ви обмірковуєте власні реакції

Люди, котрим бракує емоційного інтелекту (ЕІ), схильні просто реагувати на обставини, не гаючи час на те, щоби зважити “за” і “проти” та обміркувати ситуацію. Тим часом учені вважають, що ті чоловіки та жінки, котрим складно вдається регулювати свої негативні почуття, більш схильні до труднощів у соціальному функціонуванні та до проявів депресії.

Ви сприймаєте ситуацію як виклик

Якщо ви вмієте розпізнавати власні негативні емоції та дивитися на складну ситуацію як на виклик, зосереджуючись на її позитивних сторонах та  не припиняючи боротися – скоріше за все, рівень вашого емоційного інтелекту досить високий.

Наприклад, втративши роботу, людина з високим емоційним інтелектом сприйме власні емоції як сигнал діяти та взяти під контроль свої думки та почуття. Людина ж із невисоким ЕІ “жуватиме” цю негативну подію, думатиме про себе як про безнадійно безробітного та скочуватиметься в депресію.

Ви можете модифікувати ваші емоції

Наприклад, якщо ви знаєте, що трохи “хорошого” стресу помагає вам ефективніше працювати, але сильна тривога взагалі заблокує процес, тож умієте відшукати золоту серединку та втриматися у ній.

Ви вмієте ставити себе на місце інших

Емоційний інтелект надзвичайно важливий на таких роботах, де людина просто мусить тримати під контролем свої емоції, наприклад, працюючи з клієнтами, які не завжди чемні.

Нагадаємо, треба бути дуже обережним, якщо на вашому шляху стрінеться емоційний маніпулятор.

Залиште коментар