Єрківське сховище пестицидів на Черкащині може спричинити екологічну катастрофу

Єрківське сховище пестицидів на Черкащині може спричинити екологічну катастрофу

Близько 240 тонн пестицидів зберігається нині на території сховища довготривалого зберігання отрутохімікатів у Єрках Катеренопільського району. Ємності розгерметизовані, в них потрапляють атмосферні опади. Це може призвести до такої ж трагедії як і Чорнобиль.

Про це сьогодні на сесії Черкаської обласної ради заявив депутат Олександр Коваленко, передає кореспондент “Про Головне”.

За його словами, всього в Черкаській області зберігається 285 тонн пестицидів, із них 240 у Єрках.

“У 2016 році Єрківською громадою було зроблено запит до Міністерства природи України щодо виділення 10,8 млн грн для знешкодження відходів пестицидів. Однак ані з обласного бюджету, ані з інших джерел кошти не виділені”,- заявив депутат.

Він також зазначив, що на числені депутатські звернення отримав відписку, що це проблема загальнодержавного рівня в зв’язку з тим, що в Україні немає спеціалізованих підприємств, які мають право на законних підставах здійснювати знешкодження таких речовин.

Вартість утилізації єрківських пестицидів складає на сьогодні 12 млн грн. Самостійно вирішити цю проблему за рахунок коштів районного бюджету немає змоги.

“Київ не зверне на нас уваги, поки ми самі не почнемо захищати права наших громадян, – наголосив Олександр Коваленко. – Прошу втрутитися в ситуацію, створити спеціальну комісію, яка б вивчила питання. Влада зобов’язана віднайти кошти для вирішення цієї проблеми”.

Залиште коментар