Науковці власноруч ремонтують історичні будівлі Корсунь-Шевченківського заповідника

Науковці власноруч ремонтують історичні будівлі Корсунь-Шевченківського заповідника

Незважаючи на те, що Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник має статус державного, коштів на його ремонт і утримання в належному стані немає. тому працівники заповідника ремонтують будівлі заповідника власноруч. як можуть. Про це повідомляється на офіційній сторінці установи у ФБ.

«На 2017 р. у кошторисі видатків заповідника не передбачено коштів на проведення ремонтних робіт на об’єктах, що мають статус національних. Дбаючи про фізичне збереження цих пам’яток, працівники заповідника упродовж року проводять комплекс підтримуючих ремонтних робіт. 6 вересня 2017 р. ми продовжили ремонти. Кожний виконував ту роботу, яку міг», – йдеться у дописі.


«Цього разу основну увагу приділили консервації стін першого поверху триповерхового флігеля з тильної сторони та кам’яної опорної стіни, на якій утримується стіна флігеля зі сторони рукава Росі. Ця мурована будівля зводилась майже упродовж 100 років. Частина першого поверху панського будинку була збудована у 1782 р. Тут теплої пори із 1783 р. проживав власник Корсунського староства польський князь Станіслав Понятовський. У гостьових кімнатах князя з 9 по 12 травня 1787 р. зупинявся польський король Станіслав ІІ Август. 11 травня у панському будинку відбулася зустріч польського короля з австрійським імператором Йосифом ІІ.
Завдяки підтримуючим ремонтам, які виконують працівники заповідника, будівлі палацового ансамблю будуть стояти ще не одне століття. Хочеться сподіватись, що наступного, 2018 року, який оголошено роком культурної спадщини, у кошторисі видатків заповідника будуть передбачені кошти на реставрацію хоча б одного об’єкта», – пишуть ентузіасти.

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар