ЄС готовий долучитися до підтримки вітчизняного Фонду енергоефективності, – Володимир Гройсман

ЄС готовий долучитися до підтримки вітчизняного Фонду енергоефективності, – Володимир Гройсман

 

«Ми виділяємо в цілому 2 млрд грн, з яких 400 млн грн – це «теплі кредити», а 1,6 млрд грн – це масштабні проекти енергомодернізації, – сказав Володимир Гройсман. – З січня розпочне роботу Фонд енергоефективності. І ми очікуємо (окрім бюджетних асигнувань) надходження коштів в цей Фонд від наших європейських партнерів. Є рішення про виділення 100 млн євро, це приблизно 3 млрд грн. Цей транш буде розділений на декілька періодів. Минулого тижня я відвідав Брюссель, і ми говорили про те, щоб розширити фінансування наших програм енергоефективності з боку ЄС».
Глава Уряду підкреслив, що всі проекти енергомодернізації будуть реалізовані одночасно із програмами запровадження ефективного споживання ресурсів, а також суттєвого збільшення видобутку власного газу. Володимир Гройсман звернув увагу, що розвідані запаси покладів в Україні дозволяють повністю задовольнити власні потреби держави у паливі. І завдання Уряду – створити умови для відновлення і відродження газовидобутку.
Одним з рішень в цьому напрямку, підкреслив Прем’єр-міністр, стане зниження ренти – в залежності від глибини свердловини. «Цього року ми маємо приріст добичі по державних свердловинах близько 650 млн кубометрів.  Зниження ренти стане гарним стимулом агресивного нарощування добування», – підкреслив Володимир Гройсман.
Він підкреслив, що забезпечення власним паливом дозволить досягти генеральної мети – повної енергонезалежності, зниження ціни на паливо всередині країни та перетворення України з нетто-імпортера в експортера газу.

Прочитайте ще:

Залиште коментар