Фестиваль «КіноШот»: короткометражки – на конкурс!

Фестиваль «КіноШот»: короткометражки – на конкурс!

Прийом заявок на конкурс Черкаського фестивалю короткометражного кіно “КіноШот” вже розпочався. Він триватиме з 5 лютого до 13 травня на міжнародній платформі “Filmfreeway”. Про це кореспондент сайту “ПроГоловне” дізнався на  прес-конференції, яка відбулася в прес-центрі “Нової Доби”.

Черкаський фестиваль короткометражного кіно відбудеться цьогоріч утретє 16-19 серпня. Умови для участі в конкурсі прості: комісія приймає фільми короткого метра 2016-2018 років виробництва. Тривати така короткометражка має від 5 до 30 хвилин. Кінофільми розподілятимуть за програмами: національною, міжнародною та анімаційною.

“Торік на участь у конкурсі надійшло понад тисячу фільмів як зарубіжного, так і українського виробництва. З них у конкурсну програму потрапило 30 найкращих фільмів, з яких компетентне журі потім обирало переможців”, – розповідає голова організаційного комітету Вікторія Лаврентьєва.

У минулому році у конкурсі змагалися 7 фільмів українського виробництва, 8 іноземного і 15 анімаційних короткометражок. Географія учасників конкурсу “КіноШот” є надзвичайно широкою – це Україна, Ірландія, Китай, Польща, Франція, Іран, Великобританія, Бразилія, Індія та інші країни.

“Щиро сподіваємося, що цього року третій, ювілейний, фестиваль “КіноШот” подивує містян та гостей якісними фільмами як конкурсної, так і позаконкурсної програм, над чим ми вже посилено працюємо всією командою”, – зазначає Вікторія Лаврентьєва.

По завершенню прийому заявок усі фільми перегляне кваліфікована відбіркова комісія. До її складу ввійде Олександр Гусєв – програмний директор, відомий український кінокритик та ще два фахівця у сфері кіно та мистецтва. Вони ж визначатимуть перелік фільмів-учасників що боротимуться у таких номінаціях:

  • “Кращий український короткометражний ігровий фільм”,
  • “Кращий український короткометражний анімаційний фільм”,
  • “Кращий зарубіжний короткометражний ігровий фільм”,
  • “Приз глядацьких симпатій”.

Нагадаємо, у минулому році в конкурсі від Черкаського фестивалю короткометражного кіно “КіноШот” в номінації “Кращий короткометражний український ігровий фільм” перемогла короткометражка “Фінгермен” режисера Івана Шохи.

Переможцем у міжнародній програмі став фільм із Австралії “Nathan Loves Ricky Martin” (“Натан любить Рікі Мартіна”) від режисера Steven Arrigada. Фільм бразильського виробництва “Finito” (режисер Mauricio Bartok) переміг в номінації “Кращий короткометражний анімаційний фільм. Міжнародна програма”.

Минулорічний приз “Глядацьких симпатій” отримав фільм Аркадія Непиталюка “Кровянка”. Відзнакою журі нагородили стрічку української програми “Медея” (Україна, 2017) та фільм міжнародної програми “Cham-Piñón Yesid Zúñiga” (Колумбія, 2017). Особливу відзнаку від організаційного комітету отримала стрічка “Hush street” (режисер Eduardo Colgan, Бразилія) і “iRony” (режисер Radheya Jegatheva, Австралія).

 Микола Максьома

Залиште коментар