Фотовиставка про Другу світову війну пройшла в уманському університеті

Фотовиставка про Другу світову війну пройшла в уманському університеті

До Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Музеї історії УДПУ імені Павла Тичини розпочала свою роботу фотовиставка «Війна не робить винятків». Про це інформує прес-служба УДПУ.

Завідувач музею Олена Джагунова спільно із доцентом кафедри історії України Ольгою Скус та студентами історичного факультету за сприяння декана, професора Анатолія Карасевича створили фотоколажі із фотографій та інформаційні листи про колишніх викладачів, співробітників та студентів університету – учасників Другої світової війни.

Інститут в умовах війни ще деякий час продовжував працювати: закінчували складання державних екзаменів випускники, прибули на сесію заочники. Щоправда, їм так часто приходили з військкоматів повістки, що, зрештою, вирішено було заочників відпустити за місцем їхнього проживання.

В місті був створений батальйон народного ополчення, до його складу ввійшла й частина викладачів та студентів інституту. Міські школи були перетворені в шпиталі, де теж працювали студенти інституту.

Студент Уманського учительського інституту Олександр Паланський за мужність і героїзм, проявлені при форсуванні Дніпра і в бою за плацдарм отримав звання Героя Радянського Союзу. Ще один студент Андрій Романщак був одним із керівників Уманського комсомольського підпілля.

Залиште коментар