Геннадій Шевченко: «Вирішувати проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями варто комплексно»

Геннадій Шевченко: «Вирішувати проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями варто комплексно»

При виконавчому комітеті Черкаської міської ради діє комітет з питань забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який під керівництвом заступника міського голови Геннадія Шевченка здійснює контроль за виконанням заходів щодо доступності, відповідно до міської програми «Простір без бар’єрів» на 2015-2018 роки, інформує офіційний сайт міської ради.

Члени комісії регулярно здійснюють виїзди на об’єкти, де виконуються відповідні заходи, а також проводять спільні засідання, де вносять пропозиції чи зауваження щодо порушення прав доступності людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Серед питань, на вирішення яких вказують члени комітету: встановлення звукових світлофорів, маркування першої і останньої сходинок яскравою жовтою фарбою в громадських установах, встановлення пандусів у житлових будинках та установах соціального значення, здійснення пониження бордюрів та пристосування зупинок громадського транспорту для маломобільних груп населення.

Також ряд зауважень є до роботи громадського транспорту, зокрема, оголошень зупинок громадського транспорту, перевезень пільгових категорій, створення умов для посадки і висадки маломобільних груп населення тощо.

Геннадій Шевченко зауважує, що рекомендації комісії направляються до виконання відповідним структурним підрозділам Черкаської міської ради. Крім цього, у рамках реалізації Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Черкаси передбачено ряд заходів щодо забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Зокрема, при визначенні пріоритетів враховуються адреси проживання осіб з інвалідністю, які пересуваються за допомогою інвалідного візка.

На переконання Геннадія Юрійовича, відповідні роботи варто виконувати комплексно.

Особливо це стосується облаштування тротуарною плиткою дворів, що зараз втілює міська влада Черкас. Так, міський голова Анатолій Бондаренко ініціював облаштування євродворів і ця робота продовжується і перебуває під його особистим контролем.

Тоді як розміщенням пандусів у житлових будинках опікуються Служби утримання будинків, у громадських будівлях та установах соціального значення – їх керівники. А от при зведенні нових об’єктів обов’язково передбачається створення належних умов для забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Залиште коментар