Героїв «Хреста Дебальцівського» вшанували в Черкасах

Героїв «Хреста Дебальцівського» вшанували в Черкасах

У обласному краєзнавчому музеї Черкас пройшов захід «Хрест Дебальцівський», присвячений 3-й річниці жорстоких боїв, що увійшли в історію новітньої збройної боротьби українців за незалежність своєї держави. Про це повідомляють на сайті «Козацький край».

IMG_9709

Музейна зала, присвячена сучасним боям на Сході, була переповнена: бійці 128-ї гірсько-піхотної бригади, танкісти, нацгвардійці… Ті, хто в боях лютого 2015 року нанесли жорсткі втрати ворогу і вкрили славою бойові знамена українського війська. Разом з ветеранами тих боїв зібралися їхні рідні, друзі, просто небайдужі черкащани, включно з керівниками області й міста.

Загиблі у Рідкодубі на Донеччині розвідники 128-ї ГПБр Ігор Бойко та Віталій Вергай і в часи мирного життя в Черкасах були друзями…

Зустріч була щирою і теплою. Першими слово мали рідні загиблих бійців – зокрема, вдова Ігоря Бойка Світлана та донька Віталія Вергая Катерина. Відома мисткиня Олександра Теліженко свого сина дочекалася живим – розповіла, як молилася Небу, щоб це сталося… Але зауважила: якби повернути той час, знову не перечила б бажанню сина йти у бій за Україну.

Важливість подвигу бійців у боях під Дебальцевим підкреслив голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, який запросив до слова Героя України, полковника Сергія Шапталу родом з Черкащини, який у тих боях командував 128-ю гірсько-піхотною бригадою. Вручення нагород і перегляд відео, відзнятого самими бійцями просто під час боїв трирічної давнини доповнили радість зустрічі ветеранів, які з’їхалися цього дня до Черкас з усіх куточків області та України – їм є що згадати з минулого і є що розповісти про сучасне своє життя, бо як і раніше, вони не залишаються байдужими до майбутнього України…

Захід організовували ветеран 128-ї ГПБр Тарас Теліженко та волонтер Оксана Циганок, за активного сприяння керівництва ОДА. обласного департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю і працівників обласного краєзнавчого музею.

IMG_9694

IMG_9698

IMG_9815

IMG_9840

Прочитайте ще:

Залиште коментар