Холодний Яр – не єдине місце зростання підсніжників, – кам`янські лісівники

Холодний Яр – не єдине місце зростання підсніжників, – кам`янські лісівники

Загальновідома унікальна рівнинна локація підсніжника складчастого знаходиться у Холодному Яру на території Креселецького лісництва ДП “Кам`янське лісове господарство”.

Проте, як повідомили у лісгоспі, Холодний Яр – не єдине місце зростання цієї рідкісної червонокнижної квітки. Майже два десятиліття тому працівники Тимошівського лісництва Кам`янського лісгоспу вирішили провести експеримент і насадили холодноярський підсніжник у підпорядкованих лісових масивах.

– Рослину висаджували на кількох галявинах, але прижилася вона не скрізь, – зазначає лісничий Тимошівського лісництва В`ячеслав Діденко.

– Та в одному місці підсніжник добре акліматизувався і почав стрімко поширюватися – це територія поблизу сіл Тимошівка та Юрчиха.

Ми спостерігали за цим з року в рік і станом на сьогодні вже маємо таку популяцію на загальній площі понад 4 гектари.

Про прекрасний килим рідкісних первоцвітів у Тимошівському лісництві ще мало хто знає – як серед місцевого населення, так і серед туристів.

Та не зважаючи на це, лісівники щороку протягом березня посилено охороняють цю територію, щоб уберегти від можливого браконьєрського знищення і тим самим забезпечити подальше поширення підсніжника складчастого. Нещодавно лісівники провели екскурсію для учнів Тимошівського шкільного лісництва до квітучої галявини.

Разом з їх керівником Світланою Погорілою на свіжому повітрі провели природничий урок.

Юні природолюби були у захваті від побаченого та пообіцяли допомагати лісівникам у збереженні й охороні первоцвітів, що зростають поблизу їх рідних домівок. Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

Прочитайте ще:

Залиште коментар